Peşinatsız Ev Alma İmkânı

Son zamanlarda yatırımcıların aklında önemli bir soru işareti bulunmaktadır. Peşinatsız ev alabilir miyim? Artık birçok banka peşinatsız ev kredisi vermektedir. Böyle ev almak için peşinat tutarını biriktirmeye gerek kalmamaktadır.

Sizler de peşinatsız ev sahibi olma fırsatı hakkında çeşitli araştırmalar yaparak ev sahibi olabilirsiniz. Bunun için inşaat firmalarını araştırabilirsiniz. Günümüz koşullarında birçok firma müşteri çekmek için peşinatsız ev fırsatını sunmaktadır. Bu projeleri araştırarak size uygun olan ve beğendiğiniz projeden daire satın alabilirsiniz. Ayrıca bankalarda peşinatsız ev kredisi vermektedir. Bu bankalardan kredi seçenekleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Peşinatsız ev kredisi veren bankalar sizlere yüzde yüz oranında kredi verirler. Yani sizin ayrıca bir nakit birikim yapmanıza da gerek yoktur.

Kredi almak için gerekli olan birkaç özellik vardır. Kredi notunuzun kredi şartlarına uygunluk göstermesi gerekir. Ayrıca geliriniz, kefil gösterme durumunuz gibi kişisel özellikler de sizden istenir. Bankaların istediği şartlara uygunluk gösteriyorsanız kredi talebiniz onaylanır ve peşinatsız kredi alabilirsiniz. Kredi notunuzu yüksek tutmak için bankalara düzenli ödeme yapmalısınız. Düzensiz cezalı ödemeler sizin kredi almanıza engel olacaktır. Böyle bir durumda da peşinatsız ev alma fırsatından yararlanamayabilirsiniz. Eğer olumsuz bir durumunuz yoksa kolayca ev sahibi olmanız artık mümkün.

Ev sahibi olmak için büyük yatırımlar yapmanıza gerek yok. Proje fırsatları sayesinde peşinatsız güzel bir ev sahibi olabilirsiniz. Evinizi ister yatırım aracı olarak isterseniz oturum için kullanabilirsiniz. Amacınız yatırım ise alacağınız evin kira getirisine dikkat etmelisiniz. Kira getirisi yüksek bir ev kredi taksitlerinizi öderken de size yardımcı olacaktır. Kiracınızdan aldığınız kira miktarı ile kredi taksitinizi ödeyebilir ve ev sahibi olabilirsiniz. Oturum için ev alıyorsanız size uygunluğu, ulaşım olanakları, sosyal imkânları gibi özelliklere de dikkat etmelisiniz.

Eviniz yani yuvanız ne kadar güzel imkânlara sahip olursa o kadar rahat bir yaşam sürebilirsiniz. Bu sebepleri göz önünde bulundurarak sizlere en uygun konut projelerini araştırmalı ve seçmelisiniz. Konutu belirledikten sonra kredi araştırmalarınızı yapıp bankalarla görüşme talep edebilirsiniz ve başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Bankanız tarafından en kısa zamanda size geri dönüş yapılacaktır.

Önceki

Ev Alırken Peşinat Ödememek Artık Mümkün

Sonraki

Ev İnsanların En Güvenli Kalesidir

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir