Peşinatsız ev alma yolları

Konut projeleri inşa edildikten sonra, firmalar birçok farklı ödeme seçeneği ile müşterilerine hizmetler vermekte ve bu yönde de konut sahibi olmak daha kolay bir hal almaktadır. Orta gelirli bireylerin ve düşük gelirli bireylerin, birikim yaparak ev sahibi olabilmeleri zor olduğu için ve ödeme güçlerinin de dengesiz olabildiği için, bu ödeme sistemleri daha çok kullanılmaktadır. Genellikle bir miktar peşinat alarak kalan kısmı taksite bölme üzerine sunulan ödeme seçenekleri, bireyler tarafından yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Ancak peşinatsız taksitle ev almanın yolları da bulunuyor. Bu yolların hangileri olduğunu daha kapsamlı bir şekilde inceleyebilir ve gereken bilgileri verebiliriz.

İlk aşamada, herhangi bir banka üzerinden ihtiyaç kredisi hizmeti ile satın almak istediğiniz konutun nominal değerinin %25’i oranında kredi çekmeniz gerekiyor. Bu işlemi yaptıktan sonra elde ettiğiniz para ile peşinat gösterebilir ve yine bankalar üzerinden kalan %75’lik kısım için de konut kredisi çekebilirsiniz. Bu aşamayı da tamamladıktan sonra %100 oranında gereken parayı elde edebilir ve ödemeyi kolayca tamamlayabilir ve konut sahibi olabilirsiniz. Eğer konut değerinin tamamı ile sadece konut kredisi üzerinden gerekli parayı temin etmek istiyor iseniz de bir ipotek işlemi yapmanız gereklidir. Bu bağlamda ilgili konuta eş değer bir ev ya da bunun gibi diğer bir taşınmaz değeri ipotek ettirebilir ve bu sayede de 10 yıl ve hatta 20 yıla kadar taksitli seçenekler ile konut kredisi kullanabilirsiniz. Bu seçenek haricinde, bir peşinata sahip olmadan bahsettiğimiz yol ile de iki farklı kredi aracılığı ile gerekli olan parayı tamamlayabilir ve peşinat olmadan da satın alma işlemini yaparak taksitler ile ödeme yapabilirsiniz.

Aynı zamanda peşinatsız ev kampanyaları sunan birtakım konut projeleri aracılığı ile de 0 peşinat hizmeti ile ödeme yapabileceğinizi söyleyebiliriz. Büyük inşaat ve emlak şirketleri, yüksek kredi notuna sahip olan bireyler için birtakım ödeme planları hazırlayabilmekte ve bu yol ile de herhangi bir peşinat almadan direkt olarak taksitli ödemeler ile ev satışı yaparak hizmet verebilmektedirler.

Önceki

Konut kredisiyle peşinatsız ev sahibi olun

Sonraki

Birikim olmadan ev sahibi olmanın yolları

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir