Peşinatsız Ev Almak

Ev satın almak herkesin hayalindedir. Kira ödemeden kendi evinde oturmak isteyen insanlar önce hayal kurarlar. Ev almak için ne yapması gerektiği konusunda alternatiflere bakarlar. Özellikle peşinatsız ev sahibi olmak tüm maddi durumu zayıf ya da orta seviyede olanlar için iyi bir alternatiftir.

Belli bir birikimi olmayan, ailesinden ya da akrabalarından maddi destek göremeyenler için peşinatsız ev fikri ilaç gibi gelmektedir. Genellikle faiz ödemek istemeyenler bu konuda elbirliği sistemi ile çalışan kurumları tercih etmektedir. Peşinat ve faizin olmaması ev almak için mantıklı bir tercih olmaktadır. Ev alabilmek için çeşitli yöntemler bulunmaktadır.

– Konut Kredisi İle Peşinatsız Ev Alımı: Genel olarak konut kredileri alınacak olan evin değerinin % 75 ‘ ini karşılamaktadır. Evin değerinin üçte biri kadar alınan bu kredi şahıslar için yeterli olmadığı durumlarda ihtiyaç kredisi artı olarak çekilebilmektedir. Peşinatı olmayan insanlar için ihtiyaç kredisi sayesin evin % 25’lik kısmı karşılanmaktadır. Hiç peşinatsız ev alabilmek için ayrıca ikinci bir yol da eksper tarafından evin değerinin daha yüksek gösterilmesidir. Bu sayede banka daha fazla kredi imkânı sunmaktadır.

– İmece Usulü İle Peşinatsız Ev Alımı: Peşinatsız kredi öder gibi ev sahibi olmak son zamanların en popüler yöntemlerindendir. Kişiler hiçbir şekilde peşinat ödemezler. Ayrıca peşinat ödememenin yanında en büyük kolaylık faiz olmamasıdır. Sisteme dahil olan herkes ev sahibi olabilmektedir. Altın günü yapar gibi grup içinde yer alan herkes sırayla evine kavuşmaktadır. El birliği ya da imece usulüne benzetilen bu tür sistemlerde aylık ödeme miktarı grup içinde yer alan kişi sayısına göre de belirlenebilmektedir. Dilediğiniz şehirden istediğiniz evi alma imkânı sunmaktadır.

Toplanan paralar sayesinde her ay gruptan bir kişiye ev alınabilmektedir. İsteyen herkes gelir durumu ne olursa olsun bu sisteme katılabilme hakkına sahiptir. Türkiye’nin neresinde olursanız olun bu peşinatsız ve faizsiz sistem sayesinde ev sahibi olmanız mümkündür. Ayrıca sistemden ayrılmak istediğinizde de ayrılma hakkınız bulunmaktadır. Ön ödeme bulunmamaktadır. Taksit sayısını ve miktarını belirleme hakkı bulunmaktadır. Yardım etme şeklinde imece usulü ilerleyen bu sistem sayesinde yıllardır pek çok insan ev sahibi olabilmenin mutluluğunu yaşamaktadır.

Önceki

Ev İnsanların En Güvenli Kalesidir

Sonraki

Peşinat Vermeden Ev Almak Mümkün Mü?

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir