Peşinatsız Ev Almak Artık Çok Kolay!

Her ailenin bu dünyada yapmayı düşündüğü ilk şey, başını sokabileceği bir ev sahibi olmaktır. Kendisine ait, kira vermeden rahatça oturabileceği bir ev, her aileyi mutlu edecektir. Ev sahibi olmanın günümüzde çok farklı yolları vardır. Bu alternatiflerin çok olması ev almak isteyenlere cesaret ve umut vermektedir. Hatta peşinatsız ev sahibi olmak bu umudu daha da arttırmaktadır. Ekonomideki iyimser tablonun yıllardır kendini korumasıyla bankalar, ev alacaklara çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Konut faizlerinin çok uygun olması, bu uygunluğun neredeyse kira ödeyen bir ailenin kira bedeline denk gelmesi, birçok aileyi peşinatsız ev almak konusunda olumlu yönde etkilemiştir. Öyle ki İstanbul’da en ucuz kiralardan olan 850 lirayla bir evde oturan bir memur, aylık kira bedelinin biraz fazlasıyla ev sahibi olmanın imkanını elde edebilmektedir. Bu kolaylık sadece birkaç bankayla sınırlı değil hatta tüm bankalar bu konuda bir rekabet içerisindedirler.

Kira Öder Gibi Ev Al

İnşaat sektörünün günümüz Türkiye’sinin dinamosu olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Türkiye ekonomisinin can damarı olan inşaat sektörü, maddi durumu farklı olan ailelere farklı fiyat seçenekleri sunmaktadır. Dar gelirli bir ailenin kendisine uygun ev bulabileceği gibi ekonomik durumu çok daha iyi olan aileler de kendi bütçelerine uygun ev bulabilmektedirler. Birçok inşaat firması diğer firmalarla rekabet edebilmek, daha fazla ev satabilmek için çok avantajlı kampanyalar yapmaktadır. Bu kampanyalardan en önemlisi peşinatsız taksitli ev kampanyasıdır. Herhangi bir ön ödeme yapmadan kira öder gibi taksitli ev alabilirsiniz. Böylece kiraya ödediğiniz paranın aynısıyla ev sahibi olabilirsiniz. Peşinatsız taksitle ev satan inşaat firmalarının gün geçtikçe daha da arttığını söyleyebiliriz.

Peşinatsız Ev Alma Yolları

Bazı inşaat firmaları, yapacağınız sözleşmeye göre kredisiz taksitli ev alma imkanı sunmaktadır. Bazı inşaat firmaları ise yine peşinatsız ama kredi imkanıyla ev satmaktadır. Bu yollardan ikincisinde firma, alacağı parayı peşin almaktadır. Siz taksitleri bankaya ödemektesiniz. Birinci seçenekte ise siz bankayla değil direkt firmayla bağlantıdasınız. Ödeyeceğiniz taksitleri yaptığınız sözleşmeye göre bu firmaya ödüyorsunuz. İki farklı seçenekte de peşinatsız ev alabilirsiniz. Bu yollardan hangisi size uygun ise onu seçebilirsiniz.

Önceki

Ev Alırken Peşinat Ödemek İstemiyor Musunuz?

Sonraki

Sizde Peşinat Ödemeden Ev Sahibi Olmak İster Misiniz?

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir