xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

Peşinatsız Ev Almak İçin Bankalar Kredi Verir mi?

Peşinatsız ev almak istiyorum diyorsanız bankalar birtakım şartları yerine getirmeniz halinde size evin %100’ü kadar kredi verebiliyor. Bunun için en önemli koşul, ipotek olacak bir ev ya da arsanızın olması. Yani ödeme olmaması halinde sizden ödemenin alınabileceği, teminat olarak gösterilen bir taşınmazın olması son derece önemli. Satın alınmak istenen ev de ipotek edilebiliyor ve ekspertiz bir değer biçerek kredinin çıkmasını kolaylaştırıyor. Ancak ikinci bir ipotek isteyen bankalar mevcut.

birevim peşinatsız ev

İçindekiler

İpotek Dışında Hangi Şartlar Gerekiyor?

İpoteğin yanı sıra peşinatsız ev almanın yolları aslında normal kredi başvurularında aranan koşullarla hemen hemen aynı. Gelir belgenizin olması gerekiyor. Sigortalı çalışan değilseniz, bu belgeyi vergi levhası veya alternatif yollarla da temin edebiliyorsunuz. Ancak gelir belgesine ek olarak kredi taksitini karşılayacak şekilde yüksek gelirinizin olması da ikinci bir önemli konu. Yani aylık kredi ödemeniz 1800 TL ise ve geliriniz 1500 TL ise banka kredi çıkarmayabilir.

Kredi notu bankalara herhangi bir kredi başvurusunda bulunurken mutlaka yüksek tutulması gereken bir puan. Bunu kendiniz başvuru öncesinde ilgili kurumdan öğrenebiliyorsunuz. 1450 ve yukarısında olmadığında kredi çıkması zorlaşıyor. Puanlama sizin geçmiş ödemelerinizle ve şu anki borç ödeme riskinize göre belirleniyor. Yani geri ödemede ne kadar az sorun olursa banka için o kadar iyi. Yasal takip durumları, birkaç gün de olsa yaşanan ödeme gecikmeleri, devamlı asgari borç ödeme olması gibi durumlar kredi notunun düşmesinde etken.

Örnek Kredi Hesaplamaları

Peşinatsız taksitle ev için bir bankaya 120.000 TL’ye 120 ay vadeyle başvurduğunuz düşünülürse, her bankanın faiz oranı ve masrafları değişmekle beraber birkaç örnek gösterilebilir:

• Faiz oranı %0,99 için 1100 TL civarı masraf, 2023 TL aylık taksit ve toplam ortalama 210.000 civarı geri ödeme olacaktır.

• Faiz oranı 1,05 olursa, masraf 1500-2000 TL civarı, aylık ödemesi 2560 TL ve toplam 233.000 TL civarı geri ödeme yapılacaktır.

• 0,95 faiz oranı olduğunda 1400 TL civarı masraf, 1630 TL civarı aylık ödeme ve 197.000 TL civarı toplam geri ödeme olabilir. Bu rakamların değişken olduğunu ve fikir vermesi için aktarıldığını belirtmek gerek. Başvurmak istediğiniz bankaya araştırma yaparak ulaşabilirsiniz.

Konut kredisi kullanmadan ev sahibi olmak için, peşinat şartı olmayan BİREVİM firmasına başvurarak çekilişlere katılabilirsiniz. Yapmanız gerek sadece aşağıdaki formu doldurmak.

birevim
Paylaş

5 Comments

  1. Seher Çelik Reply

    Peşinatsız ev için bazı kurumlar kredi çıkarırken yardımcı oluyorlar ama genelde %100 kredi vermez bankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 − 10 =

Güvenlik Sorusu

2 x 7?