Peşinatsız Ev Sahibi Olma Fırsatından Yararlanmak İster Misiniz?

Günümüz şartlarında kişiler ev satın almak için gerekli olan peşinatı ödemek de zorlanmaktadırlar. Yüksek miktarlarda ödenmek zorunda olan peşinat alıcıları zorlarken aynı zamanda ev alma hayallerini de askıya almalarına neden olur. Bu sebeple çeşitli bankalar, şirketler farklı politikalar gerçekleştirerek alıcıları hem kendilerine çekmeye hem de peşinatsız ev almaya yönlendirirler. Kısacası bu kurumlar kişilerin peşinatsız ev sahibi olmak istiyorum çağrılarına cevap vermişlerdir.

Örneğin bankaların uygulamış olduğu peşinatsız ev kredisi paketleri alıcıları hem bankayla çalışmaya yönlendirir aynı zamanda da kolay yoldan ev sahibi olmalarını sağlar. Bankalar bu paketlerinde alıcılara kredilerini peşinat oranını kesmeden yüzde yüz şeklinde verirler. Böylece alıcılar ayrıca bir nakit ödeme gerçekleştirmek zorunda kalmazlar.

Kişiler bankaya kredi için başvurdukları sırada banka öncelikle müşteri profilini inceler. Bu incelemede müşterinin kredi notu, geliri düzey ve düzeni, teminatları yer alır. Buradaki amaç müşterinin krediyi ödeyip ödeyemeyeceğini anlamaktır. İncelemeler olumlu bir şekilde sonuçlandıysa en kısa zamanda kredi işlemleri başlayacaktır. Almak istediğiniz evin peşinatı da böylece banka tarafından karşılanacaktır.

Peşinatsız ev projeleri ile ev sahibi olmak: Bazı inşaat firmaları, özellikle devlete bağlı ev projelerinde peşinat istemeden taksit ödeyerek alıcıların ev sahibi olmasına yardımcı olmaktadır. Bu projelerde sizler teminat göstererek, ödeme gücünüz hakkında gerekli belgeleri vererek bu fırsattan yararlanabilirsiniz. Burada yapacağınız tek şey peşinatsız taksitle ev sahibi olmak olacaktır. Siz ödeme vakitleriniz gelince taksitlerinizi ödeyerek ön görülen sürede evinizin sahibi olacaksınız. Böylece peşinat ödeme derdiyle uğraşmanıza gerek kalmayacak.

Burada sizlere iş düşürüyor. Kendinize en uygun projeleri araştırmak, en doğru bankaları bulmak sizlerin elindedir. Uygun ve güvenilir firmaların peşinatsız ev projelerini değerlendirebilir ve yüksek nakit birikimlere ihtiyaç duymadan evinizin sahibi olabilirsiniz. Ayrıca her banka kendi politikaları doğrultusunda peşinatsız ev kredisi paketleri sunmaktadır.

Özellikle çalıştığınız bir banka bulunmuyorsa tüm bankalarla tek tek görüşerek en düşük faiz oranına sahip, ödeme konusunda daha anlayışlı ve esnek, size daha uygun olan bankalardan kredi çekmelisiniz. Bu süreçte araştırma yapmaya özen göstermeli ve kendiniz için en doğru kararı vermelisiniz.

Önceki

Konut Alımı Günümüzün Önde Gelen Sorunlarından Biridir

Sonraki

Ev Sahibi Olmak İsteyenlerin Dikkatine!

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir