xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

Peşinatsız Ev Sahibi Olmak Mümkün Mü?

Peşinatsız ev sahibi olmak için faizsiz çalışan kurumlarla çalışmalıyız. Bu kurumlar, kar payı, hizmet bedeli ve imece usulü ile çalışmaktadır. Amaç ticarettir. Tıpkı bir partiye oy verirken ince eleyip sık dokuduğunuz gibi, ev alırken de ince eleyip sık dokumalısınız. Partinin bütün hayrına ve şerrine ortak olacağınızı düşünerek hareket ediyorsunuz. Bu hassasiyeti, ev alırken de yapmalısınız. Belki bankalar faizli kredileri bir SMS ile elinize hemen veriyor olabilir. Renkli ve ikna edici faiz reklamları ile sizi ikna etmeye çalışabilir. Ancak, yapılacak şey öncelikle ‘faiz ödemek istiyor musunuz?’ sorusuna cevap vermektir. Bu soru tabi ki ‘hayır’ olacaktır. O zaman yapılacak şey, faizsiz sistemle ev sahibi olmanın yollarına bakmaktır.

birevim peşinatsız ev

İçindekiler

Faizsiz Ticaret Yapan Kurumlar

Bankalar size ev satmamaktadır. Size faizle para satmaktadır. Bunun adı eskiden tefecilikti. Ancak bugün bankalar kredi adı altında vermektedir. Bu meslek binlerce yıldır Yahudilerin mesleği idi. Bankalardaki ev kredisi de, Yahudilerin faizli para verme mesleğinden gelmektedir. Tabi burada faizsiz olduktan sonra, kim olursa olsun onunla ticaret yapılabilir. Önemli olan evin parasını ödemektir.

Evin Parasını Ödemek İstiyoruz

Banka kredileri ile alınan evlerde, banka size para satmaktadır. 200 lira borç verip vadeli 400 lira almaktadır. Bunun dışında bütün malınız ipotekli oluyor. Ödemeler gecikince, ödemeler de faizleniyor. En sonunda bütün mal varlığınız banka tarafından alınıyor. Bütün bu olumsuzluklara rağmen, günümüz şartlarında hiç peşinatsız ev kampanyalarını faizsiz sağlayan kurumlar da vardır.

Faiz, ticaretin zıttıdır. Yani para satma olayıdır. Faizde zarar yoktur ve hizmet yoktur. Ticarette kar-zarar vardır. Ortada bir mal alış-verişi vardır. Faizsiz ev sahibi olmak isteyenlere ev satan faizsiz kurumlar, hizmet bedeli, imece usulü ve kar payı ile ev vermektedir. Bu kurumların daha birçok faizsiz projeleri vardır. Bu projeler, peşinatsız kredisiz ev kapsamındadır.

Bankalardan Peşinatsız Kredi Kullanma Koşulları

Peşinatsız Ev Kredisi ile bütçenize uygun koşullarda konut sahibi olmak istiyorsanız öncelikle nereyi satın almak istediğinize karar vermelisiniz. Daha sonra ise satın almayı düşündüğünüz evin tapu fotokopisi ile öncelikle belediyelere giderek hisse durumunu öğrenmeniz yararınıza olacaktır. Hisse durumunda herhangi bir olumsuzluk yoksa gelir durumunuzu belgeleyen yazı ve kimlik fotokopisi ile bankalara başvurabilirsiniz. Müşteri temsilcisi ücretini sizden tahsil etmek koşuluyla evin fiziki durumu, konumu gibi konuların rapor edilmesi için anlaşmalı ekspertiz atamaktadır. Bu raporun olumlu sonuçlanması kredi kullanımınız için son derece önemlidir. Ayrıca her banka kendi anlaşmalı ekspertiziyle çalıştığı için, önce hangi bankadan kredi istediğinizi netleştirmeniz bu ücreti ekstra ödemenize engel olmaktadır. Tüm bu aşamaların ardından ipotek karşılığında konut kredisini alabilirsiniz.

Hangi Bankayı Tercih Etmelisiniz?

Öncelikle banka denetleme kurulunun belirlediği faiz oranlarına göre Peşinatsız Ev Almanın Yolları tüketiciler için büyük kolaylık sağlamaktadır. Her bankanın kendine özgü koşul ve kuralları bulunmaktadır. Bazı finans kurumlarında faiz oranları düşük ancak harç ve sigorta masrafları yüksek olabilmekte bazılarında ise faiz daha yüksek ancak diğer ücretler düşüktür. Öncelikle arama motorlarından veya banka sitelerinden istediğiniz tutarın hesaplamasını yapabilir ve ortalama faiz oranlarını karşılaştırabilirsiniz. Daha sonra şubeye giderek sözleşmede yer alan tüm maddeleri incelemeniz ileride oluşabilecek her türlü sorunun önlenmesine yardımcı olmaktadır.

Ev Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Peşinatsız ve faizsiz ev almak isteyenler, öncelikle inancımıza göre faizin ne olduğunu araştırması gerekir. Herkesin inancı farklı olabilir. Ama faizsiz dediğimiz zaman faizi bilmemiz gerekir. Yapacağınız sözleşmeyi çok iyi okumalısınız. Uygunsuzluk gördüğünüzde bunun üzerinde hemen araştırmaya gitmelisiniz. İleride çıkacak aksaklıklar büyük problemlere yol açar. Ödeme şeklini size bırakan faizsiz uygulamaları tercih edin. Ödeme şartlarını en iyi şekilde araştırmanız ve en iyi şekilde tetkik etmeniz gerekir.

– Devlet destekli peşinatsız projeler: Devlet desteği ile yapılan TOKİ konutları peşinatsız ev sahibi olma konusunda listenin başında yer almaktadır. Hem yatırım amaçlı, hem de içinde oturma amaçlı olarak ülkemizde en çok talep gören konut çeşididir. Uygun fiyatları ve kolay ödeme koşulları sayesinde isteyen herkes kolaylıkla ev sahibi olabilmektedir. Peşinat ödemeden yapılan satış sözleşmesi ile her ay kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. Toki konutları dışında bazı kooperatifler de peşinat ödemesi istemeksizin ev sahibi olmanızı sağlamaktadır. Kooperatif sözleşmesinde belirlenen eşit ödemelerle peşinat ödemeden ev sahibi olabilirsiniz.

– Özel sektörün peşinat ödemesiz projeleri: Özel inşaat firmaları devlet desteği ile yapılan konutlarda ki gibi toplu konutlar yapmaktadır. Ödeme şekilleri de gene aynı şekilde kira öder gibi eşit ve uzun vadeli taksitlere bölünmektedir. Ancak bazı firmalar bu ödeme şeklinde faiz oranı uygulayabilmektedir. Özel sektörden peşinatsız ev kampanyaları seçilirken faiz oranına dikkat edilmesi gerekir.

Bu konut projelerinin dışında banka kredileri de peşinat istemeksizin ev kredisi vermektedir. İyi bir kredi notuna sahip herkes kolaylıkla ve uygun faiz oranlarıyla ev kredisi kullanabilirler. Böylece peşinat ödemek zorunda kalmadan kolaylıkla ev sahibi olunabilir.

birevim
Paylaş

5 Comments

  1. Serkan Yavuz Reply

    Peşinatsız ev sahibi yapan sistemlerin çoğalması gerçekten çok iyi, günümüzde bu fırsatlar çok iyi 🙂

  2. İrem Şen Reply

    Peşinatsız ev sahibi olabilmek artık mümkün ve çok iyi fırsat gerçekten, günümüzde çok kolay bir şeyler alabilmek

  3. Kemal Bulut Reply

    Peşinatsız ev sahibi olabilmek günümüzdeki tasarrufa dayalı faizsiz sistemler firmaları sayesinde mümkün ve çokta iyi bence

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 + 3 =

Güvenlik Sorusu

3 x 9?