Peşinatsız Konut Kredilerinde Vadeler

Küçük taksitlerle yapılan ödeme planlarına istinaden kira öder gibi Peşinatsız Ev Al kampanyalarından yararlanabilirsiniz. Son altı aylık sigortanız ödenmişse ve gelirinizi belgeleyebiliyorsanız istenilen vadelerde kredi kullanımı mümkün olmaktadır. Tüm finans sağlayan şirketler tüketici tarafından tercih edilmek için birçok kampanya olanağı sunmaktadır. Genellikle benzerlikler bulunsa da her bankanın kendine özgü farklı özellikleri mevcuttur. Burada önemli olan hangi bankanın size daha uygun olduğunu belirlemektir. Bu anlamda öncelikle faiz oranlarının karşılaştırmasını yapmanız gereklidir. Daha sonra ise ödeme planlarında kaç aya kadar vade uygulandığını öğrenmeniz tüketici açısından oldukça önemlidir. Bazı bankalar 120 aya kadar vade olanağı sunarken bazıları ise bu süreyi daha da uzatabilmektedir.

Kredilerde Ekspertiz Zorunlu Mudur?

Peşinatsız Ev Sahibi Olmak isteyen tüm tüketiciler ya bankalardan ya da inşaat şirketlerinden borç almak durumundadır. Ancak bankalarda kredinin olumlu sonuçlanabilmesi için bilirkişi raporlarının da olumlu olması gereklidir. Finans kurumuna bağlı olarak hizmet veren ekspertiz, satın alınmak istenen eve giderek bazı tespitlerde bulunmaktadır. Bu raporda ise binanın lokasyonu, fizibilite durumu, kaç metrekare olduğu gibi birçok husus yer almaktadır. Belirlenen bu kriterlere uygun olarak ise konutun piyasa değeri ölçümlenmektedir. Yani kredi tutarı evin değerinden yüksek olursa talebiniz olumsuz sonuçlanmaktadır. Ayrıca her finans kurumu kendi anlaşmalı olduğu ekspertiz raporunu dikkate aldığı için birden fazla kuruma müracaat etmeniz sizin zararınıza olacaktır. Çünkü hazırlanan raporlar için alınan ekspertiz ücretini tüketiciler ödemektedir.

Kredi Kullanımında Gerekli Belgeler

Peşinatsız Ev Kredisi kullanmak isteyen tüketiciler bankaların talep ettiği her türlü belgeyi sağlamak zorundadır. Gelir belgesi, deprem, konut ve hayat sigortası poliçesi, tapu fotokopisi, kimlik aslı ve fotokopisi, başvuru formu gibi evraklar başlıca olanlarıdır. Bunların dışında gerekli görüldüğü hallerde ise banka her türlü belgeyi talep etme hakkına sahiptir. Örneğin çalıştığınız firmanın imza yetkililerine ait imza sirküleri veya son altı aylık maaş bordrosu gibi evraklarda istenebilmektedir. Ayrıca gelir durumuna bağlı olarak kefil talep edildiğinde ise kefile ait tüm resmi evraklar yine istenmektedir.

Önceki

Konut Satışlarında Kampanyalar

Sonraki

Emlaksergisi.com’a Bakmadan Ev Sahibi Olmayın!

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir