Peşinatsız Konut Kredisinin Avantajları

Birçok kişi öncelikle kendi yaşayacağı evi satın alabilmek ister ancak her zaman belli bir birikime sahip olmayabilir. Bu gibi durumlarda ise Peşinatsız Ev Almak için çeşitli alternatifler bulunmaktadır. İster yüksek bir gelire isterseniz de düşük bir gelire sahip olun her bütçe için uygun koşullarda kredi ödeme imkanı sunulmaktadır. Bankalar ve inşaat firmaları artan rekabet ortamına istinaden tüketiciler için çeşitli kampanyalar düzenlemektedir. Bazı firmalar uzun vade koşulları bazıları ise düşük faiz oranları ile tüketicilerin dikkatini çekmeye çalışmaktadır. Gelir gider dengesine bağlı olarak tercih edeceğiniz taksit tutarları ile düşük bütçelerle ev sahibi olabilme şansınız bulunmaktadır. Ayrıca bankalar tarafından yapılması zorunlu sigortalar da olası bir afet ya da vefat gibi durumlarda tüketicilerin uğradığı zararı üstlenmektedir. Böylece hem evinizi hem de geride kalan mirasçılarınızı koruma altına alabilirsiniz.
Kredilerde Hayat Sigortası

Tüketici haklarının korunmasına yönelik çıkartılan yasalar ile bankalardan konut kredisi kullanılması durumunda hayat sigortası zorunluluğu kaldırılmıştır. Yani Peşinatsız Ev Almak İstiyorum ama hayat sigortası yaptırmak istemiyorum diyorsanız artık kanunlar sizden tarafta yer almaktadır. Ancak bazı durumlarda bankalar krediye uygunluk verilmesi için poliçenin yapılması gerektiğini beyan etmektedir. Bu yasal olmamakla beraber bankaların talep etme hakkına da uygunluk göstermektedir. Yani banka riskli gördüğü durumlarda bu tür isteklerde bulunabilmektedir. Ayrıca tüketiciler açısından bu poliçenin yer alması geride kalan aile üyeleri için büyük bir avantaj sağlamaktadır. Kişilerin vefatı durumunda sigorta devreye girer ve geriye kalan tüm borç sıfırlanarak ev aile üyelerine teslim edilmektedir.
Konut Kredisinde Ödeme Koşulları

Her banka kendi firmasına özel ödeme seçenekleriyle Peşinatsız Ev Kredisi verebilme imkanına sahiptir. Önemli olan tüketicilerin kendilerine uygun olabilecek ödeme planlarını tercih etmesi durumudur. Genel olarak bankalar artarak, esnek, azalarak, değişken ve sabit faizli veya ara ödemeleri birçok alternatif sunmaktadır. Ayrıca elinize toplu para geçtiğinde ise erken ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Bu gibi olasılıklar için ise banka kalan ana tutar üzerinden yüzde iki oranında bir kesinti tahsil etmektedir. Yani erken kapatmak isterken zarara uğramamanız için sözleşmeyi dikkatlice incelemeniz önemlidir.

Önceki

Peşinatsız Kredi Veren Bankalar

Sonraki

Konut Satışlarında Kampanyalar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir