Peşinatsız konut projeleriyle ev sahibi olun

Günümüzde ev sahibi olabilmek için başvurabileceğiniz birçok farklı yol bulunmaktadır. Ancak genellikle ev satın alabilmek için belli miktarlar dahilinde kullanıcılardan peşinat istenmektedir. Yine de peşinat sahibi olmadan da ev sahibi olmanın yolları vardır. Bu bağlamda öncelikli olarak bankalar aracılığı ile hangi yollar üzerinden peşinatsız olarak ev satın alabileceğinizi inceleyebilir ve bu yönde bilgiler verebiliriz.

Bankalar yasal olarak en fazla konut değerinin dörtte üçü kadar konut kredisi verebilmektedir. Dolayısıyla da bu yol üzerinden ev değerinin dörtte biri kadar peşinata sahip olmanız gerekmektedir. Ancak birazdan bahsedeceğimiz yol ile birikiminiz olmadan da peşinatsız olarak ev satın alabilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak konut kredisi kullanacağınız banka haricinde farklı bir banka üzerinden ihtiyaç kredisi kullanmanız gerekiyor. Bu ihtiyaç kredisi miktarı ev değerinin dörtte biri kadar olmalıdır. Ardından da konut kredisi kullanacağınız bankaya bu miktarı peşinat olarak gösterebilir ve bu yol ile de kredi çekerek ev satın alabilirsiniz. Peşinatsız ev sahibi olmak için bu yol haricinde farklı bir yol ile de konut satın alabileceğinizi söyleyebilir ve bu yönde de bir inceleme yapabiliriz.

Bir takım emlak firmaları ya da inşaat şirketleri peşinatsız konut projeleri aracılığı ile ev sahibi olmak isteyenlere özel imkanlar sunabilmektedir. Yani bir konut projesi dahilinde satın almak istediğiniz ev için bir taksit yapılandırması oluşturabilir ve bu yol ile de peşinat olmadan da konut sahibi olabilirsiniz. Ancak şirketlerin genel olarak müşterilerinden çok yüksek puanlar ile kredi notu beklediğini belirtebiliriz. Yüksek kredi puanları ile ya da bahsetmiş olduğumuz konut kredileri yolu ile peşinat olmadan ev sahibi olmak mümkündür. Ayrıca bir eviniz var ve ikinci evi almak istiyorsanız yine ipotek yolu ile herhangi bir peşinat olmadan bankalardan kredi çekebilirsiniz. Bu yol ile de sadece tek bir yere taksit ödeyerek ev satın alabilirsiniz. Bu bilgilerin yanı sıra kurumsal olmayan ve konut kredisi verdiğini beyan eden üçüncü kişiler ve taraflara itibar etmemeniz gerektiğini de bu noktadan ekleyebiliriz.

Önceki

Peşinatsız ev sahibi olmada ihtiyaç kredileri

Sonraki

Ankara Modern Konut Satışlarıyla Oldukça Dikkat Çekiyor

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir