Peşinatsız Kredi Veren Bankalar

Barınma ihtiyacını karşılamak ve kiracılıktan kurtulmak için Nasıl Peşinatsız Ev Alabilirim diye düşünüyorsanız cevap olarak banka kredilerini önerebiliriz. Henüz yaygınlaşmasa da yeni çıkartılan kanunlara göre peşinat koşulu ortadan kaldırılmıştır. Daha önceki sistemde tüketicilerden minimum yüzde yirmi beş oranında bir peşin ödeme alınması koşulu vardı. Ancak artık sıfır peşinat ile herkes ev sahibi olabilme şansına sahip olmaktadır. Bunun için bankaların talep ettiği evrakları tamamlamanız yeterli olacak ve harç masrafları da peşin olarak tahsil edilmeyecektir. Ayrıca daha önceden istihbarat süreci olumlu bile olsa ekspertiz ücreti tüketicilerden peşin alınmaktaydı. Kampanyalar dahilinde finans kurumları bu tutarı da ana para üzerine ekleyerek taksitlendirme yapmaktadır. Buna ek olarak ise ödeme planlarında vade sayısı en fazla 120 ay olarak belirlenmiş olup yeni tasarı ile bu süre de 180 ay olarak uzatılmıştır.

Hangi Faiz Türü Daha Avantajlıdır?

Peşinatsız Ev Kredisi kapsamında yararlanılan tüketici kredilerinde tutarın yüksek olmasından kaynaklı birçok ödeme ve faiz seçeneği bulunmaktadır. Sabit faizin yer alması gibi değişken oranlı faiz de tüketicinin tercihine bırakılmaktadır. Sözleşmede bu duruma istinaden ibareler detaylı olarak belirtilmiştir. Örneğin değişken faizi tercih etmeniz durumunda merkez bankası oranları arttırır ya da azaltırsa bundan tüketiciler de etkilenmektedir. Bu hususu dikkate alarak ödeme planını tercih etmeniz ileride yaşanacak olumsuz durumlara karşı önlem almanızı sağlamaktadır. Buna ek olarak ise ödeme planlarını yaparken gelir durumunuza uygun seçenekleri tercih edebilirsiniz. Mesela gelir durumunuzda her ay bir artış söz konusu ise artarak ilerleyen taksit tutarlı alternatifi değerlendirebilirsiniz.

Konut Kredilerinde Yapılandırma

Daha önceden Peşinatsız Ev Almak için kullanmış olduğunuz tüm kredilerinizi yapılandırma hakkınız bulunmaktadır. Son dönemlerde Merkez Bankasının konut faizlerini düşürmesiyle beraber çok sayıda tüketici bu fırsattan yararlanmıştır. İster kullanmış olduğunuz bankada revizyon yapabilir isterseniz de başka bankalara transfer işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Hangi durumda karlı çıkacağınızı belirlemek için arama motorlarında yer alan hesaplama aracından faydalanabilmeniz mümkündür. Sistem ortalama kar zarar dengesini hesaplayarak size bir sonraki adımınız için yardımcı olmaktadır.

Önceki

Peşinatsız Nasıl Ev Sahibi Olunur?

Sonraki

Peşinatsız Konut Kredisinin Avantajları

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir