xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

Prefabrik Ev Kredisi Veren Bankalar

Ev sahibi olmak için tüketicilerin önünde çok sayıda seçenek olsa da bazen işler yolunda gitmez! Konut kredisi faiz oranlarının çok yüksek olması, tüketicinin kredi notunun düşük olması, bankalar tarafından kara listeye alınmak gibi durumlar yüzünden konut sahibi olma hayalleri başka bir bahara ertelenebilir. Bu noktada, şehir içerisinde konut sahibi olmaktan vazgeçen insanların aklına prefabrik ev fikri gelebilir. Doğayla baş başa kalabileceğiniz prefabrik evler için kredi veren bankalar da bulunur.

birevim peşinatsız ev

İçindekiler

Prefabrik Ev Sahibi Olmanın Avantajları ve Dezavantajları

Prefabrik evlerin montajı kolay olmakla beraber evin kat sayısını arttırmak da mümkündür. Temizliğinin kolay olması bir diğer avantajdır. Bir yerden bir yere taşınma gibi avantajı bulunur. 1999 Marmara Depremi’nden bu yana hayatımızda bulunan prefabrik evler; depreme karşı son derece dayanıklıdır. Isı yalıtımının en üst seviyede olması; ısınma maliyetlerinin düşmesi açısından önem taşır. Prefabrik evler; istenilen her yere kurulabilir. Ayrıca, istendiği zaman şekli de değiştirilebilir.

Prefabrik evlerin avantajları kadar dezavantajları da bulunur. Betonarme yapılara kıyasla ömrü daha kısadır. Bir başka deyişle, 50 ila 70 yıl arasında değişen ömrü vardır. Şiddetli rüzgarlarda ve doğa olaylarında dayanıksızlığıyla gündeme gelebilir. Yalıtımı düzgün olmayan evler ciddi sıkıntılar doğurur. Son olarak, kalitesiz bir prefabrik ev yüzünden insanların başı ciddi anlamda ağrıyabilir.

Sonuç olarak, prefabrik ev almak mantıklı bir harekettir. Bu evlerin fiyatları ise son derece değişkendir. 20 bin TL’den başlayarak 200 bin TL’ye kadar uzanan geniş bir fiyat aralığı bulunur. Bu noktada, prefabrik ev almak için bankalardan kredi alabilirsiniz. Ancak, her bankanın prefabrik ev kredisi vermediğini söylemeliyiz.

Hangi Bankalardan Prefabrik Ev Kredisi Alınabilir?

Prefabrik ev almak adına tüketicilere kolaylık sağlayan çok sayıda banka bulunur. Bu bankaların başında Türkiye Finans Bankası gelir. Türkiye Finans’ta güncel konut kredisi faiz oranının yüzde 1,75 olduğunu söyleyebiliriz. Bu bankanın çok sayıda konut kredisi seçeneği olduğu için detayları bizzat banka ile görüşmek doğru olacaktır. Bunun yanı sıra, Akbank, Halkbank ve Vakıfbank da prefabrik evler için kredi desteğinde bulunmaktadır.

Prefabrik evler için kredi verilmeyeceğine dair bir önyargı bulunur. Bu tür evlerin dayanıksız olmasından mütevellit bankaların çekingen yaklaştığı doğrudur. Ancak, yukarıda da söylediğimiz gibi prefabrik ev için kredi vermeye hazır olan birçok banka bulunur. Birçok banka 120 aya kadar uzanan vadelerle kredi imkanı sunmaktadır. Güncel tarih itibariyle en düşük konut kredisi faiz oranına sahip bankalar;

  • Akbank Konut Kredisi: %1,35
  • ING Konut Kredisi: %1,36
  • Yapı Kredi Konut Kredisi: %1,39
  • Garanti BBVA Hayat Sigortalı Kiracıya Mortgage: %1,39
  • İş Bankası Ev Kredisi Kampanyası: %1,40

Sonuç olarak, yukarıdaki bankalar ile prefabrik eviniz için kredi alma konusunu görüşebilirsiniz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × three =

Güvenlik Sorusu

9 x 5?