xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

Sahibinden Satılık Ev Bulmanın Yolları

Ev satın alırken ve ev sahibi olmayı hayal ederken kişiler genelde komisyon ödememek için sahibinden satılık olan evlere yönelirler. Sahibinden satılık ev bulmanın yolları konusunda bu yazımızda sizlere bazı ip uçları vermeye çalışacağız.

birevim peşinatsız ev

Sahibinden Satılık Ev Ararken

Bir kere başımızı sokup sürekli oturacağımız bir ev satın almadan önce iyice düşünmek, gerekirse yakınlarımızın fikrini almak, göremediğimiz bazı yanları görebilmemize yardımcı olur. Bahçeli bir evden hoşlanıp giriş katı ev alan biri evin güneş görüp görmediğine dikkat etmez, sadece yeşillik kısmı ile ilgilenirse sonradan pişman olabilir. O yüzden bir ev alınırken pek çok yönden bakmak, rutubet, yalıtım, çatı katı ise yine çatının yalıtımı, çevre ve komşular, evin eskiliği veya yeniliği, evin içinde bulunduğu semt, ulaşım ve bilhassa işimize yakınlığı düşünülmesi gereken hususlardır. Sahibinden satılık ev bulmanın yolları konusunda plan yaparken, ayrıca deprem yönetmeliğine uygun veya sağlam ev satın almakta deprem kuşağı olan ülkemizde ev satın alırken dikkat edilmesi gereken noktalardır. Öncelikle belirlenen semt üzerine araştırma yapmak için sahibinden konulu internet ilanları sizlere yardımcı olacaktır. Burada ekonomik gücünüze uygun bir ev bulmak içinde uzun ve sabırlı bir araştırmaya hazır olmanız gerekmektedir.

Kriterlerinize Uygun Evlerin Gezilmesi

Her açıdan istenilen bir ev bulmak çoğu zaman zordur. Kimi insanlar şehrin ortasında olmaktan, cadde üstünde oturup kalabalık bir manzaradan hoşlanırlar. Kimileri de yine şehirde olmakla birlikte yeşillik manzaralı ve daha tenha muhitlere yönelirler. Kimileri için evin eski olmasının önemi yokken, kimileri için yeni olması en büyük kriterdir. Bulduğunuz evler isteklerini tam olarak karşılamasa da büyük ölçüde karşılıyorsa bu evleri fiyatları ve özellikleri ile not etmelisiniz. Sahibinden satılık ev bulmanın yolları arayışı içindeyseniz bulduğunuz evleri mümkünse bir yakınınız veya arkadaşınız ile dolaşıp fikir almanızı öneririz. Göremediğiniz bazı hususları sübjektif bir gözün görmesi her zaman faydalıdır.

Sahibinden Satılık Ev Aramak Bir Sabır İşidir

Sahibinden satılık ev aramanın en önemli yolu internetten sahibinden olan ilanları belirlemektir. Bazen sahibinden adı altında ne yazık ki emlakçılarda ilan vermektedir. Sahibinden satılık ev bulmanın yolları araştırılırken öncelikle internetteki bu ilanlar ayrıştırılmalı. Bunun dışında istediğiniz muhit veya site belli ise ve vaktiniz varsa çevreden soruşturulup, sokak sokak dolaşmak da eski bir yöntem olarak bazen işe yarayabilir.

birevim
Paylaş

5 Comments

  1. Salih Sarı Reply

    Bizde abim için ev bakarken direk sahibinden olan evlere bakıyorduk, çünkü emlakçılar çok fazla fark koyuyor birde komisyon alıyor.

  2. Seval Korkmaz Reply

    Sahibinden satılık ev almak gerçekten çok iyi oluyor, emlakçılardan ev almak bence bu dönemde pek mantıklı olmuyor

  3. Adem Öztürk Reply

    Bence de sahibinden ev arayıp bulmak çok daha mantıklı, çünkü ev sahipleriyle görüştüğünüzde bir tık daha ucuza ev sahibi olabiliyorsunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 + 9 =

Güvenlik Sorusu

4 x 8?