Taksitle Ev Almak İçin En Uygun Şartlar

Bankalardan alınan faizli ev kredileri, günümüzde en zor ev alma yöntemidir. İnancımızda yeri olmayan faizin, bankalar tarafından tek taraflı olarak kullanılmaktadır. 200 liralık ev sizin için 400 liraya mal oluyor. Taksitler ödenmediğinde faiz artıyor. Sonuçta bütün mal varlığınız tehlikeye giriyor. Bu nedenle, günümüzde peşinatsız faizsiz ev seçenekleri değerlendirilmektedir. Faizsiz ev seçeneklerinde peşinatsız ev sahibi olmak isteyenler için fırsat sunan özel kurumlar, faize bulaşmadan ev sahibi olma projeleri sunmaktadır.

Taksit İmkânlarını Nasıl Değerlendirmeliyiz?

Bankalar size ev satmaz. Bankalar size, malınızı ipotek ettirmenize karşılık size faizli borç para verir. 100 liralık evi 200 liraya mal ettirir. Üstelik ödemeler geciktiği zaman faiz binmeye devam eder. Malınızın hacizlenmesi ile bir ev alayım derken, diğer mallarınızdan olursunuz. Bu nedenle faizsiz sistemle ev satan kurumlarla çalışmalısınız. Faizsiz çalışan bu kurumlar, peşinatsız ev kredisi vermektedir. Senetle ev olanağı, peşinatsız seçenekler ve daha birçok seçenekler, faizsiz ev satan kurumların olanakları arasındadır.

Faizli Kredileri Ayırt Etmenin Yolu

Aldığınız kredi için faizsiz olduğunu anlamak için, öncelikle, faizin ne olduğunu anlamamız gerekiyor. Yemeğin tuzlu olup olmadığını anlamak için, tuzun tadını bilmek gerekir. Bu nedenle faizi araştırmalıyız. Daha sonra projelerin sözleşmelerini çok iyi tahlil etmeliyiz. Ödeme koşullarımızı çok iyi tespit etmeliyiz. Bunların tespit ettikten sonra, faizsiz sistemleri araştırmalıyız.

Amacı bize ev satmak olan kurumların faizsiz projelerini mercek altına almalıyız. Faizli borç para ile ev almak, ‘mecburi’ olmaktan çıktı. Faizsiz çalışan bu kurumlar, ticari kurallar çerçevesinde hizmet bedeli, kar payı ve imece usulü gibi sistemler geliştirmiştir. Bu sistem, günümüzde oldukça cazip bir hale gelmiştir. Bu kurumlar peşinatsız ev kampanyası yanı sıra, senetli sistem ve daha birçok uygun sistemler, ev satmaktadırlar.

Faiz ve ticaret tamamen zıttır. Faiz, 100 liralık borcun 150 lira gibi net bir rakamla ödenmesidir. Önceden ödenecek miktar yüzde olarak sabittir. Zarar söz konusu değildir. Bugün bankaların faizli kredileri bu şekildedir. Ticaret ise, alım -satım yapmaktır. Bankalar size faizli borç vermektedir. Bu nedenle size ev satanlarla, faizsiz uygun şartları görüşmeniz gerekir.

Önceki

Herkesin Hayali Faizsiz Ev Almaktır

Sonraki

Ev Alırken Peşinat Ödemeyin!

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir