xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

Tapuya Şerh Koymak Nedir? Tapuya Şerh Nasıl Konulur?

İlk defa konut satın alacaksanız sadece fiyatıyla ya da evin konumuyla ilgilenmeniz son derece normaldir. Gayrimenkul sektörü kendine has kelimelerle tabir edilmektedir. Bu sektöre yabancı olanlar genellikle bazen zorlanırlar. İlk kez ev alacakların mutlaka dikkat etmesi gereken bazı konular vardır. Tapuya Şerh Koymak Nedir? Tapuya Şerh Nasıl Konulur? Eğer ilk kez ev alıyorsanız kesinlikle bu konuları araştırmanızda yarar var.

birevim peşinatsız ev

Konut satın alacaksınız ve bazı konularda yeterli bilgiye sahip değilsiniz. O halde acele etmeyin bu yazımızda Tapuya Şerh Koymak Nedir? Nasıl öğrenilir? Gibi konularda sizlere çok önemli bilgiler vereceğiz. Bir taşınmaz alıyorsanız ilk iş olarak tapuda şerh olup olmadığına bakmalısınız.  Gayrimenkul sektöründe yer alan uzmanlarda öncelikle satın alma işleminin acele edilmemesini ve kesinlikle tapunun incelenmesi gerektiğini söylüyor. Şerh koymak tapuda bir tür kısıtlama anlamına geliyor. Bu da ilerleyen süreçte sizin başınızı yakabilir bu nedenle acele etmemek gerekiyor.

Tapuya Şerh Nasıl Konulur?

Taşınmaz mal sahibi eğer isterse bunu yapabilir. Tapuya Şerh Nasıl Konulur? Diye merak edilenlere 2020 yılı kanunları ile anlatalım. Bunu yapmak için tapu müdürlüğüne gitmek gerekiyor. Elbette tapu müdürlüğüne gittikten sonra bir takım evraklar ile başvuru yapmanız gerekecek. Bu evrakları da hemen aşağıda görebilirsiniz.

-Talep dilekçesi,

-Konutun aile konutu olduğunu kanıtlayan muhtarlıktan alınmış belge

-Nüfus müdürlüğünden alınmış vukuatlı aile nüfus kayıt örneği (yerleşim yeri adresini gösterir) veya evlilik cüzdanı ile başvurulması gerekiyor.

Tek tapulu bir taşınmaz ise genel olarak bir sorun çıkmıyor. Ancak 2 ya da daha fazla kişi hak sahibi ise kesinlikle farklı prosedürler de vardır. Bu nedenle de dikkatli olmak gerekiyor.  Örnek verecek olursak iki eş ortak tapu çıkardıysa ve eşler arasında bir anlaşmazlık oldu ise o zaman çok daha dikkatli olmak gerekiyor. Bir nevi eşlerden bir tanesi evin satılmaması için tedbir koyduruyor. Eğer sizlerde konut alacaksanız mutlaka bu tarz olaylara dikkat etmeli ve Tapuya Şerh Koymak Nedir? Tapuya Şerh Nasıl Konulur? Konularında bilgi sahibi olmalısınız.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × 3 =

Güvenlik Sorusu

3 x 7?