xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

TC Kimlik No ile Tapu Sorgulama

Tapu sorgulama işlemlerinin artık internetten oldukça kolay bir şekilde yapılması mümkündür. TC kimlik no ile tapu sorgulama işlemlerinin E-devlet üzerinden yapıldığı bilinmektedir. Turkiye.gov.tr adresi üzerinden yapılan tapu sorgulama işlemleri sayesinde insanların zaman kazanması söz konusu olmaktadır.

birevim peşinatsız ev

TC kimlik no ile tapu sorgulama işlemi yapmak isteyenlerin yalnızca E-devlet şifresine ihtiyacı bulunmaktadır. E-devlet şifresi olmayanların herhangi bir PTT şubesinden düşük bir ücret karşılığında şifre edinmesi mümkündür. Buna ek olarak, E-devlet şifresini kaybeden kişilerin yine herhangi bir PTT şubesinden ek ücret ödeyerek yeni bir şifre edinmesine imkan tanınmaktadır.

TC Kimlik No ile Tapu Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

TC kimlik no ile tapu sorgulama işlemi yapmak isteyenler, yukarıda anlatıldığı gibi E-devlet şifresi edindikten sonra sisteme giriş yapabilirler. E-devlet üzerinden herkes kendi e-vatandaşlık sistemine giriş yapmaktadır. E-devlet sayfasında ilgili başlığa gidilerek kişinin kendi adına kayıtlı olan tüm tapuları görmesi mümkündür. E-devlet sayfasında hizmet arama kısmına tapu ile alakalı kelimeleri yazdığınız takdirde ilgili başlığa kısa zamanda ulaşabilirsiniz. Sonuç olarak, kısa süre içerisinde TC kimlik no ile tapu sorgulama işlemleri yapılmaktadır.

E-devlet sistemine girerek tapu sorgulamak için farklı alternatifler bulunmaktadır. E-devlet şifresine ek olarak mobil imza, elektronik imza, banka ve TC kimlik kartı yoluyla sisteme giriş yapmak mümkündür. Arsa ya da arazi sahibi olmak isteyenler için tapu parsel sorgulamanın oldukça önemli olduğu bilinmektedir. Parsel sorgulama konusunda birtakım yeni düzenlemelere gidilmiştir. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü; parsel sorgulama hizmetini internet ortamına taşımıştır. E-devlet üzerinden parsel sorgulama işlemleri yapılabilmektedir.

E-devlet üzerinden tapu kadastro sorgulaması yapmak isteyenlerin Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi’ne kayıtlı olma şartı bulunmaktadır. Ancak, bu sisteme TC kimlik numarası kayıtlı olan bireylerin giriş yapması mümkündür. Kaydı olanların servisi kullanmak için E-devlet sistemine TC kimlik numarası ve şifresiyle giriş yapmasının ardından e-hizmetler bölümünden Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü seçeneklerine tıklaması gerekmektedir. Buradan, Tapu Bilgileri Sorgulama linkine tıklanmalıdır. Kullanıcının karşısına kayıtlı tapu bilgileri gelecektir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × 1 =

Güvenlik Sorusu

4 x 9?