Tek Kuruş Ödemeden Ev Sahibi Olun!

Her insan mutluluklarını içinde yaşayabileceği bir evin hayalini kurmaktadır. Kimimiz deniz kenarında bir yazlığın, kimimiz lüks bir rezidansın yüksek dairelerinde kimimiz ise huzurlu bir mahallede sıcak komşuluk ilişkileri arasında küçük bir daireye sahip olmak ister. Günümüzde her gün artan hayat standartları ve geçim sıkıntıları insanların ev alma hayallerini suya düşürmekte, zaten bir hayli yüksek fiyatlara kira ödeyen insanların yüksek peşinat talepleri ile ev almaları imkansız hale gelmektedir.

Nitekim zamanla gelişen emlak sektörü ve piyasaya açılan yeni şirket ve firmaların ‘Herkes Ev Sahibi Olsun’ idealleri gerekse devlet yaptırımları peşinatsız ev almayı mümkün hale getirmiştir. Peşinatsız ev almak isteyen kişiler bu yöntemlerden yararlanarak hayallerinde ki eve kavuşabilirler.

Banka Konut Kredileri

Bankalar uzun zamandır müşterilerine çeşitli alanlarda ve çeşitli tutarlarda krediler vermektedir. Ev almak isteyen ama peşinatı bulunmayanlar tarafından sıklıkla kullanılan ilk çözüm bankalardır. Bankalar çeşitli faiz oranları ve taksit imkanları ile peşinata hiç ihtiyaç duymadan insanları ev sahibi yapmaktadır. 10.000 TL’den başlayarak 150.000 – 250.000 TL civarına kadar müşterilerine konut kredisi sağlayan bankalar 20 yıla kadar da taksit imkanı sunmaktadır. %1,0’lardan %2,0’a kadar faiz oranları ile ev sahibi olmak isteyenler hayallerindeki eve kavuşabiliyor.

Fakat bankalardan konut kredisi almak sanıldığı kadar kolay değil. Talep edilen tutar arttıkça kredi alma olasılığı azalıyor, ve kredi onaylanma sürecinde kişinin gelir durumu, kredi puanı gibi faktörler göz önüne alınıyor. Banka onayladıktan sonra müşterinin bulduğu ve almak istediği evin sahibine çekilen tutar ödeniyor. Banka bu işlemler sırasında banka alınan eve ipotek uyguluyor ve tüm tutar ödenene kadar ipotek kaldırılmıyor. Ayrıca Banka Konut Kredisi ile ev almak isteyenlere DASK ve Sağlık Sigortası gibi poliçeler güvenlik açısından zorunlu tutuluyor.

Özel Şirketler ve Organizasyon Kuruluşları

Ülkemizde 2000 yılından sonra emlak alanında hatırı sayılır bir ilerleme kaydedildi. Emlak ve Gayrimenkul alanında açılan birçok emlak ofisinin yanı sıra  pek çok köklü ve güvenilir firma piyasaya sürüldü. Bu anlamda hizmet veren firmalar çeşitli organizasyonları ile müşterilerine hiç peşinatsız ev sahibi olma fırsatı sundu. Müşterileri ve kullanıcıları her gün artan bu sistemden yararlanmak ve bilgi almak isteyenler neredeyse her ilde bulunan ofislerine giderek bilgi alabilir.

Devlet Desteği: TOKİ

Ev sahibi olmak isteyenler için özel sektörün devamlı olarak yatırımlar yapması ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti Devleti de TOKİ fırsatını vatandaşlarının hizmetine sundu. Bu sistem ile birlikte orta gelir seviyesinde ki aileler kendilerine uygun taksit imkanları ile devletin neredeyse her ilde yapmış olduğu TOKİ sitelerinden çekiliş ile ev sahibi olabilmektedir. Bu çekiliş sonrası ödeme planını hazırlayana aileler peşinat ödemden kira öder gibi peşinatsız faizsiz ev sahibi olmaktadır.

Özel Firmalar ve Kooperatifler

İnşaat ve emlak sektöründe bulunan diğer özel şirketler ve yapı kooperatifleri de ev sahibi olmak isteyen insanlara peşinat almadan, vadeli seçeneklerle fırsatlar sundu. Bu anlamda çalışmalar yürüten firma ve kooperatiflere üye olan insanlar gelir durumlarına ve ödeme planlarına göre belirli bütçeler ayarlayarak bu sistem ile ev sahibi olabilmektedirler.

Önceki

Asla Peşinata Gerek Kalmada Ev Sahibi Olmak İster Misiniz?

Sonraki

Peşinatsız Ve Kredisiz Ev Alma Fırsatlarını Bizimle Takip Edin

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir