xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

Türkiye’nin En İyi 5 Türk Mimarı

Türkiye, inşaat ve mimaride önde gelen ülkelerden biri. Pek çok Türk mimar ülkemizde ve dünyada yaptıkları muhteşem eserlerle ön plana çıkıyor. Peki Türkiye’nin en iyi 5 Türk mimarı kimler?

birevim peşinatsız ev

Emre Arolat

Türkiye’nin en meşhur ve başarılı mimarlarından olan Emre Arolat, Galatasaray Lisesi’nden 1982 yılında mezun olduktan sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Bölümü’ne girdi. Lisans ve yüksek lisansını Mimar Sinan Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Amerika Birleşik Devletleri’ne giden Arolat, Washington’da Metcalf and Associates Mimarlık Bürosu’nda bir süre çalıştıktan sonra ülkeye döndü ve babası Neşet Arolat ile annesi Şaziment Arolat’ın yanında tasarımcı olarak çalışmaya devam etti. Emre Arolat Architects EAA’nın başında çalışmalarına devam eden ünlü mimar, Milas Golf Oteli, Kağıthane Tekfen Ofisleri, Santralistanbul Çağdaş Sanatlar Müzesi, Zorlu Center ve Lara Kervansaray Oteli gibi meşhur projeleri ile pek çok uluslararası ödüle de sahip oldu.

Melkan Tabanlıoğlu

İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden 1993 yılında mezun olan Melkan Tabanlıoğlu, İspanya’daki Universitat Politecnica da Catalunya’da Mimarlık ve Şehircilik üzerinde Master yaptı. Avrupa’nın en prestijli mimarlık topluluklarından The European Centre for Architecture Art Design and Urban Studies tarafından 2008’de Avrupa’nın en iyi 40 mimarı arasında gösterilen Tabanlıoğlu, 2010’da Middle East Architect, 2013 yılında da big Project Middle East tarafından Yılın Mimarı olarak seçilmiştir.

Murat Kader

Uluslararası düzeyde en bilinen Türk mimarlardan biri olan Murat Kader, ortağı Sema Eser Özsaruhan ile İki Desgn Group bünyesinde çalışmaktadır. İstanbul Teknik Üniversitesi mimarlık Bölümü mezunu olan Kader, yüksek lisans eğitimini ABD’de University of Pennsylvania’da tamamlamıştır. Ardından ABD ve Avrupa’da önemli mimarlık bürolarında çalışan Kader, Türkiye’de de pek çok simgesel yapının mimarıdır.

Enis Öncüoğlu

ODTÜ Mimarlık Bölümü’nden mezun olduktan sonra babası Hasan Öncüoğlu’nun kurduğu Öncüoğlu Mimarlık’ta çalışmaya başlayan Enis Öncüoğlu, MAPIC, MIPIM, ProEstate, ARKIPARC gibi uluslararası konferanslarda konuşma yapmakta ve yine pek çok uluslararası mşmarlık yarışmasında jüri koltuğunda oturmaktadır.  Öncüoğlu, pek çok ulusal ve uluslarası esere imza atmıştır.

Mehpare Evrenol

İzmir Amerikan Koleji’nin ardından İstanbul Güzel sanatlar Akademisi Yüksek Mimarlık Bölümü’nden mezun olan Evrenol bir süre Şehircilik kürsüsünde asistanlık yaptıktan sonra Evrenol Mimarlık’ı kurdu. Dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı MIPIM’da 2013 yıında Akasya Acıbadem, ve Bosphorus City projeleri ile 9 kategoride iki ödül alan ünlü mimar pek çok başarılı projeye imzasını atmıştır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 − 3 =

Güvenlik Sorusu

2 x 5?