Yeni Projelerle Ev Sorununuz Çözülebilir

Banka kredisi, ev fiyatının % 75’ini veriyor. Üstelik evinizin fiyatı kadar faiz ödemek zorunda kalıyorsunuz. Yani 10 yıllık bir borcun 5 yılı faiz. Ödemeler aksadığı zaman ödemelere de faiz ekleniyor. Ödemelerin durması halinde banka eviniz el koyuyor. Peki, ne yapmalı? Yapılacak şey, mantıklı düşünmektir.

Tarihe baktığımız zaman, Osmanlı zamanında bu işi Yahudiler yapıyordu. Tefecilik adı altında 100 lira borç verip, 150 lira alıyorlardı. Yani sabit bir oranla borç tahsili yapıyorlardı. Ödeyemediğiniz zaman tefeciler mallarınıza el koyuyorlardı.

Peşinatsız Projeler

Faizsiz kredilerle ev sahibi olmak artık mümkündür. Faizsiz peşinatsız ev sahibi olmak istiyorsanız, bu kurumlarla irtibat halinde olmanız gerekir. Bu kurumlar, hizmet bedeli dışında bir ücret almamaktadır. Ayrıca bu bedel ev fiyatı üzerinden komisyon hesaplaması şeklindedir. Banka faizi ile ev aldığınızda 100 liralık eve 200 lira ödüyorsunuz.

Faizsiz projeler sunan kurumlar ise 100 liralık evden faiz almıyorlar. Sadece ticari hak olarak hizmet bedeli alıyorlar. Hizmet bedeli oranı da % 15-20 civarındadır. Bu kurumlar peşinatsız ev kredisi konusunda yardımcı olmaktadır. Faizsiz bir sistemle ev almak için yapılacak tek şey, faizin ne olduğunu bilmekten geçer. İnancımıza göre faizin araştırılması gerekir. Aksi halde yıllar boyu faiz ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bunun önüne geçmek için detaylı araştırma gerekir.

Toki Evleri

Toki, engelliler, yaşlılar, emekliler ve gaziler için özel faizsiz kampanyalar düzenlemektedir. Ancak genel anlamda ev sorununu çözülememektedir. Üstelik şehir dışında olan Toki evleri, dışarıya aynı ev fiyatları ile satılmaktadır. Bu nedenle, daha iyi alternatifler gerekir. Faizsiz çalışan kurumların uygun projeleri ile ev sahibi olmak gerekir.

Faizsiz çalışan kurumlardan peşinatsız taksitle ev almak mümkün bir hale gelmiştir. Peşinatsız seçenekler yanında senetle ev sahibi olmak ve daha başka yöntemlerle ev sahibi olmak artık hayal değil. Günümüz şartlarında hizmet bedeli, kar payı ve imece usulü ile ev sahibi yapan kurumlar, faizin yükselişinden etkilenmemektedir. Faiz ile ticareti bir birinden ayıran bu kurumlar, sizinle ticaret yapmaktadırlar. Ancak bankalar ev değil para satmaktadır. Bu nedenle günümüzde oldukça önemli bir meselede gerçekçi bir çözüm sunmuşlardır.

Önceki

Kira Öder Gibi Evinizin Sahibi Olun

Sonraki

Peşinatsız Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Yeni Bilgiler

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir