xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

Yeşil Çatı Dönemi Başlıyor!

Hızlı kentleşmeden dolayı birçok sorun yaşanmaktadır. Bu sorunların ortadan kaldırılması adına Knauf Insulation birtakım çözümler üretmektedir. Bu çözümler arasında yeşil çatı sistemleri bulunmaktadır. Yeşil çatıların sahip olduğu estetik ve doğal görünümlerin fark yaratacağını söylemek mümkündür. Buna ek olarak, ekonomik ve çevresel anlamda avantajlı olmalarından dolayı kentleşmenin meydana getirdiği sorunlara yönelik uzun vadeli çözümler üretmeleri söz konusudur. Türkiye’nin her yerinde inşaat sayısının artmasına paralel olarak tüketicilerin yeşil çatıları farklılaşma amacıyla sunması mümkündür. 2020’li yıllarda yeşil çatı sistemlerinin çok daha yaygın hale geleceği bizzat Knauf Insulation Genel Müdürü Emre Gürcan tarafından dile getirilmiştir.

birevim peşinatsız ev

Yeşil Çatı Neler Vaat Ediyor?

Yeşil çatı sistemlerinin özel olarak tasarlandığı bilinmektedir. Urbanscape yeşil çatı sistemleri; tüketicilerin beğenisine sunulmuştur. Urbanscape’in Türkiye’deki toprak katmanı içermeyen ilk ve tek yeşil çatı sistemi olmasından mütevellit değerli olduğunu dile getirmek gerekir. Buna ek olarak, Urbanscape’in yüksek su tutma kapasitesine hafif ve aynı zamanda kolay monte edilebilir bir sistem olduğu bilinmektedir. Urbanscape; hem konutların hem de ticari ve endüstriyel binaların çatıları için özel olarak tasarlanmıştır.

Urbanscape’in sahip olduğu avantajları bizzat Knauf Insulation Genel Müdürü Emre Gürcan anlatmıştır. Şiddetli yağmur ve sel vakalarının yaşanmasında, yüksek kent sıcaklıklarının ve atmosfer kirliliklerinin önlenmesinde Urbanscape’in önemli etkisi bulunmaktadır. Bir başka deyişle, Urbanscape sayesinde bu tür sorunlar çözülmektedir.

Urbanscape; klasik yeşil çatı sistemlerinden farklı özelliklere sahiptir. Örneğin, toprak yerine özel bir taş yünü katmanı bulunmaktadır. Buna ek olarak, sistemin en dış kabuğunun dört mevsim boyunca yeşilliğini koruyan sedum tabakasından meydana geldiğini ifade etmek gerekir. Bu sistem sayesinde kentsel ısı adası etkisinin azalmasına ek olarak CO2 azalması, yağmur sularının tutulması ve arıtılması, temiz havaya sahip olunması, doğal habitat gibi çevresel avantajlar sağlanmaktadır. Ekonomik anlamda da sayısız avantajı bulunmaktadır. Enerji verimliliğine ek olarak gürültünün azaltılması ve uzun çatı ömrü gibi avantajlar sayesinde maliyet konusunda ciddi fırsatlar elde edilmektedir. Buna ek olarak, Urbanscape; yapılara oldukça estetik bir görüntü kazandırmaktadır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 − 2 =

Güvenlik Sorusu

6 x 9?