xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

Birikim Olmadan Ev Sahibi Olmanın Yolları

Bir ev satın almak ve bu yol ile de kira gibi farazi yüklerden kurtularak kendi evinize taşınabilmek için, birçok farklı ödeme sistemi dahilinde kendi evinize sahip olabilirsiniz. Eğer çok yüklü bir miktarda nakit paranız yok ise direkt olarak peşin ödeme yaparak ev sahibi olmak, çok uzun bir süre birikim yapmadan gerçekleşememektedir. Ayrıca bu uzun süre boyunca yine ev kirası ödemek, paranın zaman değeri açısından yaşanan kayıplar ve konut fiyatlarındaki sürekli artış gibi olumsuz durumlara da maruz kalabilirsiniz.

birevim peşinatsız ev

Son zamanlarda peşinat olmadan, yani bir birikim olmadan ev sahibi olmanın yolları araştırılmakta ve bu yönde de ödeme seçenekleri ve sistemleri geliştirilmektedir. Bu yazı dahilinde de peşinatsız taksitle ev almanın yollarını detaylı bir şekilde ele alabilir ve bu yönde bilgiler verebiliriz.

Öncelikli olarak konut kredileri ile ihtiyaç kredilerinden ayrı ayrı yararlanarak nasıl peşinat göstermeden konut satın alabileceğinizden söz edebiliriz. Bunun için öncelikli olarak bir banka aracılığı ile alacağınız evin değerinin %25’i oranında bir ihtiyaç kredisi çekmeniz gerekiyor. En fazla 36 aya kadar taksitlendirilen bu krediyi çektikten sonra da, konut kredisi için bu parayı peşinat olarak gösterebilir ve bu yol ile de kalan %75’lik kısmı konut kredisi üzerinden çekebilir ve ödeme yapabilirsiniz. Bunun sebebi, bankaların yasal olarak sadece %75 oranında konutlar için fon sağlayabilmesidir. Yani herhangi bir ipotek işlemi olmadan sadece bu oran ile konut kredisi kullanabilirsiniz.

Ancak herhangi bir eş değer emsal konutu ipotek ettirerek ya da buna benzer bir taşınmaz değeri ipotek ettirerek de %100 oranında fon sağlayabilir ve konut kredisi aracılığı ile ödeme yapabilirsiniz. Eğer bir eviniz ya da değerli bir taşınmazınız yok ise bahsettiğimiz yoldan yararlanabilir ve konut satın alabilirsiniz. Aynı zamanda peşinatsız ev kampanyaları, yani 0 peşinat ile konut projeleri dahilinde sunulan ödeme seçenekleri ile de büyük emlak şirketleri aracılığı ile satın alma işlemi yapabilir ve bu yönde de peşinat olmadan konut sahibi olabilirsiniz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × 3 =

Güvenlik Sorusu

5 x 4?