xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

Peşinatsız Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Evi olmayan, kirada oturan insanların en büyük hayali kendine ait bir ev alabilmektir. Özellikle maddi durumu iyi olmayan insanlar için hayalden öteye geçememektedir. Ama son zamanlarda faiz oranlarının düşürülmesi nedeniyle maddi durumu zayıf yada orta halde olan aileler için de bir umut ışığı doğmuştur. Pek çok emlak firması kampanyalar düzenlemektedir. Özellikle büyük şehirlerde çok fazla konut projeleri yapılmaktadır. Büyük şehirler çok fazla göç aldıkları için nüfustaki artış konut projelerini de arttırmaktadır. İnsanların elinde avucunda bir birikimi olmadığı için peşinatsız ev almak için araştırmalar yapmaktadır. Peşinatsız ev kredisi veren bankalar bu konuda birikimi olmayanlar için biçilmiş kaftan durumundadır.

birevim peşinatsız ev

İçindekiler

Peşinatsız Kredi Çekme

Bankalara başvuru yaparken şu detaylara dikkat edilebilir:
• Öncelikle satın alınan evin ve /veya başka bir tarla, arsa, ev vs.nin ipotek olarak gösterilmesi gerekli.
• İkinci olarak gelir belgesi olması ve miktarın aylık taksit ödemesinin üzerinde olması gerekmekte. Yani siz birkaç kişi birlikte bu borcu ödeseniz bile kredi çeken kişinin gelirine bakılıyor.
• Banka kredi notunuz en önemli şartlardan birisi. Kredi notu düşük olduğunda banka geri ödeme konusunda risk olacağınızı düşünüyor ve kredi talebini olumlu karşılamıyor.

Peşinatsız ev kredisi nasıl alınır?

Öncelikle peşinatsız ev satan emlak şirketleri değerlendirilmelidir. Kendinize uygun olan evi ve doğru şirketi bulduğunuzda sizden peşinatsız taksitli ev kampanyasından yararlanmanız için birtakım istediği belgeleri hazırlamanız yeterli olmaktadır. Sıfırdan projeye dâhil olduğunuz için bu projelerin dezavantajları bulunmaktadır. Hem kira ödemek hem de evin taksitini ödemek ağır gelebilmektedir. Hiç peşinat almadan bankalardan kredi alabilmek için de bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir.

Devlet Bankası Özel Banka Ayrımı Nasıl Etki Ediyor?

Peşinatsız taksitle ev kredisi almak istediğinizde bunun aylık ödeme miktarını, toplam geri ödemesini hesaplayarak banka seçmeniz gerekmektedir. Ancak banka seçiminde devlet bankalarının çoğu zaman daha düşük faizden kredi verdiklerini görebilirsiniz. Bunun nedeni bankanın enflasyondan etkilenme seviyesi ve genel talep, işleyiş durumuyla ilgilidir. Ama her zaman düşük kredi faizi anlamına gelmez. Bazen özel bir bankanın devlet bankasına göre daha düşük miktarda kredi verdiğini görebilirsiniz. Yani bu yönde bir eğilim vardır ama her zaman geçerli değildir. Kampanya dönemlerini, enflasyon ve tersi durumları iyi değerlendirmek gerekiyor.

Peşinatsız kira öder gibi ev sahibi olmak

Günümüz şartlarında insanların taleplerinin çok olması nedeniyle artık bir çok banka evin tamamına kredi imkanı sunmaktadır. Böylece ev için gerekli olan % 25 peşinatı vermenize gerek kalmamaktadır. Ama bankaların tamamına kredi verebilmesi için başka bir evi ipotek olarak istemektedir. Bu işlemi yaptıktan sonra kredinin tamamını alarak kira öder gibi kendi evinizde oturma imkanınız olmaktadır. Ya da bankalardan % 75 ev kredisi, kalan kısmı da ihtiyaç kredisi olarak alınabilmektedir.

Peşinatsız ev kredisi

Hemen hemen her banka konut kredisini tamamına yakını olarak vermektedir. Bu gibi durumlar için ayrıca ekspertiz değerinin yüksek gösterilmesi yöntemi ile de yüksek kredi miktarı çekilebilmektedir. Bu sayede peşinat olarak verilecek miktar da kredi olarak çekilmiş olmaktadır. Sizlerde peşinat ödemeden ev sahibi olmak için bu yöntemleri deneyebilirsiniz. Bankalar evin satış bedelinin tamamına yakınını kredi olarak çıkaracağı için kira öder gibi kendi evinizde oturma imkanınız olacaktır. Bu hayat şartlarında para biriktirerek ev almak gibi bir imkan olmadığı için bu tarz yollara başvurmak en mantıklı yol olmaktadır.

Kredilerde Ekspertiz Zorunlu Mudur?

Peşinatsız Ev Sahibi Olmak isteyen tüm tüketiciler ya bankalardan ya da inşaat şirketlerinden borç almak durumundadır. Ancak bankalarda kredinin olumlu sonuçlanabilmesi için bilirkişi raporlarının da olumlu olması gereklidir. Finans kurumuna bağlı olarak hizmet veren ekspertiz, satın alınmak istenen eve giderek bazı tespitlerde bulunmaktadır. Bu raporda ise binanın lokasyonu, fizibilite durumu, kaç metrekare olduğu gibi birçok husus yer almaktadır. Belirlenen bu kriterlere uygun olarak ise konutun piyasa değeri ölçümlenmektedir. Yani kredi tutarı evin değerinden yüksek olursa talebiniz olumsuz sonuçlanmaktadır. Ayrıca her finans kurumu kendi anlaşmalı olduğu ekspertiz raporunu dikkate aldığı için birden fazla kuruma müracaat etmeniz sizin zararınıza olacaktır. Çünkü hazırlanan raporlar için alınan ekspertiz ücretini tüketiciler ödemektedir.

Kredi Kullanımında Gerekli Belgeler

Peşinatsız Ev Kredisi kullanmak isteyen tüketiciler bankaların talep ettiği her türlü belgeyi sağlamak zorundadır. Gelir belgesi, deprem, konut ve hayat sigortası poliçesi, tapu fotokopisi, kimlik aslı ve fotokopisi, başvuru formu gibi evraklar başlıca olanlarıdır. Bunların dışında gerekli görüldüğü hallerde ise banka her türlü belgeyi talep etme hakkına sahiptir. Örneğin çalıştığınız firmanın imza yetkililerine ait imza sirküleri veya son altı aylık maaş bordrosu gibi evraklarda istenebilmektedir. Ayrıca gelir durumuna bağlı olarak kefil talep edildiğinde ise kefile ait tüm resmi evraklar yine istenmektedir.

birevim
Paylaş

6 Comments

 1. Ceren Özdemir Reply

  Eskiden peşinatsız ev alınma seçeneği bir tek krediyle oluyordu şimdi tamamına da kredi çıkartmıyorlar diye biliyorum. Bu şekilde hem faizsiz hem peşinatsız ev alma seçenekleri gerçekten çok değerli şu dönemde.

 2. Hasan Can Reply

  Bankalar vadeyi uzatınca evin tamamına kredi vermeye daha sıcak bakmaya başladılar taksit rakamları düştüğü için

  1. admin Reply

   Merhaba Hasan Bey,
   Eskiden belli peşinat olmadan bankalardan ev kredisi almak mümkün olmuyordu. Ama artık bu işlemlerde yenilikler oldu. Uzun vadelerde peşinatsız ev kredisi olmak mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 + 12 =

Güvenlik Sorusu

3 x 2?