Peşinatsız Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Evi olmayan, kirada oturan insanların en büyük hayali kendine ait bir ev alabilmektir. Özellikle maddi durumu iyi olmayan insanlar için hayalden öteye geçememektedir. Ama son zamanlarda faiz oranlarının düşürülmesi nedeniyle maddi durumu zayıf yada orta halde olan aileler için de bir umut ışığı doğmuştur. Pek çok emlak firması kampanyalar düzenlemektedir. Özellikle büyük şehirlerde çok fazla konut projeleri yapılmaktadır. Büyük şehirler çok fazla göç aldıkları için nüfustaki artış konut projelerini de arttırmaktadır. İnsanların elinde avucunda bir birikimi olmadığı için peşinatsız ev almak için araştırmalar yapmaktadır. Peşinatsız ev kredisi veren bankalar bu konuda birikimi olmayanlar için biçilmiş kaftan durumundadır.

Peşinatsız ev kredisi nasıl alınır?
Öncelikle peşinatsız ev satan emlak şirketleri değerlendirilmelidir. Kendinize uygun olan evi ve doğru şirketi bulduğunuzda sizden peşinatsız taksitli ev kampanyasından yararlanmanız için birtakım istediği belgeleri hazırlamanız yeterli olmaktadır. Sıfırdan projeye dâhil olduğunuz için bu projelerin dezavantajları bulunmaktadır. Hem kira ödemek hem de evin taksitini ödemek ağır gelebilmektedir. Hiç peşinat almadan bankalardan kredi alabilmek için de bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir.

Peşinatsız kira öder gibi ev sahibi olmak
Günümüz şartlarında insanların taleplerinin çok olması nedeniyle artık bir çok banka evin tamamına kredi imkanı sunmaktadır. Böylece ev için gerekli olan % 25 peşinatı vermenize gerek kalmamaktadır. Ama bankaların tamamına kredi verebilmesi için başka bir evi ipotek olarak istemektedir. Bu işlemi yaptıktan sonra kredinin tamamını alarak kira öder gibi kendi evinizde oturma imkanınız olmaktadır. Ya da bankalardan % 75 ev kredisi, kalan kısmı da ihtiyaç kredisi olarak alınabilmektedir.

Peşinatsız ev kredisi
Hemen hemen her banka konut kredisini tamamına yakını olarak vermektedir. Bu gibi durumlar için ayrıca ekspertiz değerinin yüksek gösterilmesi yöntemi ile de yüksek kredi miktarı çekilebilmektedir. Bu sayede peşinat olarak verilecek miktar da kredi olarak çekilmiş olmaktadır. Sizlerde peşinat ödemeden ev sahibi olmak için bu yöntemleri deneyebilirsiniz. Bankalar evin satış bedelinin tamamına yakınını kredi olarak çıkaracağı için kira öder gibi kendi evinizde oturma imkanınız olacaktır. Bu hayat şartlarında para biriktirerek ev almak gibi bir imkan olmadığı için bu tarz yollara başvurmak en mantıklı yol olmaktadır.

Önceki

Ev Sahibi Olmak İsteyenlerin Dikkatine!

Sonraki

Peşinat Ödemeden Ev Sahibi Olmak Mümkün!

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir