xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

TOKİ’den 57 İlde 226 TL’ye Ev Fırsatı

TOKİ, ev sahibi olmak isteyenler için 57 ilde yeni bir uygulama başlatıyor. Yalnızca 226 TL taksit ödeyerek, orta ve dar gelirliler ev sahibi olabilecekler. Toplam 57 ilde yapılacak TOKİ konutları, 3 bin 150 daireden oluşuyor.

birevim peşinatsız ev

TOKİ, bin 837 konutu açık satışla, bin 313 konutu ise kuralı bir şekilde satışa çıkaracak. 226 TL’den başlayacak olan taksitlerle ödeme kolaylığı hazırlayan kurum, bu şekilde ev sahibi olmak isteyip de zorlanan vatandaşlara büyük bir kolaylık sağlamış olacak. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergun Turan, “Vatandaşlarımızı 226’dan başlayan taksitlerle, uzun vadeli ödeme koşullarıyla yuva sahibi yapıyoruz” şeklinde konuştu. Öncelik sırasını kura yöntemine verdiklerini belirten Başkan Turan, daha sonra kalan konutları açık satış yöntemi ile vatandaşlara sunacaklarını belirtti.

Başvuru şartları, açık satış ve kura çekimin hangi tarihler arasında olacağı TOKİ tarafından ilan edilecek. Ergun Turan, açık satış yöntemi ile ilgili olarak, “Bu yöntem ile yapılan satışlarda, konut alıcıları ilgili banka şubelerinden seçtikleri konutun peşinat tutarını yatırarak gayrimenkul satış sözleşmesi imzalarlar. Peşinat bedeli, borç bakiyesinden düşülerek kalan tutar taksitlendirilir” ifadelerini kullandı.

57 İlde Açık Satış Projesi

57 ilde gerçekleşecek olan açık satış projeleri Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleşecek. İllerden bazıları, “Ankara Mamak 113 konut aylık (226 lira), Çankırı Kurşunlu 156 konut (338 lira), Şanlıurfa Viranşehir’de 126 konut (313 lira). Niğde Çamardı’da 42 konut (473 lira), Samsun Ladik 16 konut (497 lira), Denizli’de 35 konut (789 lira), Konya’da 209 konutu (639 liradan) olarak belirlenmiş.

Konutların Yüzde 95’i Sosyal Konut

TOKİ son 13 yıldır yaptığı konutların yüzde 85’inin sosyal konut olduğunu ve önümüzdeki yıllarda bu oranı yüzde 95’e çıkarmarmayı planladıklarını duyurdu. Başkan Turan, Adana Yüreğir’de 412, Erzurum Palandöken Malmeydanı 2. etapta 594, Karabük Safranbolu Akçasu Mahallesinde 192, Sakarya Sapanca’da alt gelir grubundan 145toplamda 447 konutu kuralı satışa çıkaracaklarını söyledi. Tüm çalışmalarının orta ve dar gelirli vatandaşların ev sahibi yapmak olduğunu belirten Turan, çalışmalarınıın bu yönde hızlanacağını belirtti.

birevim
Paylaş

16 Comments

  1. admin Reply

   Merhaba Ayça Hanım,
   Toki başvuruları çok rağbet görmektedir. Özellikle ev sahibi olmakta zorluk çekenler için kaçırılmayacak fırsattır.

  1. admin Reply

   Merhaba Öznur Hanım,
   57 il için planlanan çekilişlerin bazıları yapıldı bazıları ise henüz gerçekleştirilmemiştir.

 1. Selvi Ünal Reply

  Hangi siteden başvuru yapıyoruz ve başvuru tarihleri ne zaman geçti mi acaba? Sonuçları ne zaman açıklanıyor?

  1. admin Reply

   Merhaba Selvi Hanım,
   Toki’nin web sitesinden başvuru yapabilirsiniz. Başvuru tarihleri ile ilgili ayrıntılara web sitesinden ulaşmak mümkün.

 2. Ahsen Kılıç Reply

  Toki’nin bu tarz kampanyaları gerçekten güzel oluyor, malum ev fiyatları uçtu bu kampanyadan tekrar gelirse bende başvurmayı düşünüyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 + thirteen =

Güvenlik Sorusu

2 x 6?