xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

TOKİ 35 İlde Kurasız Konut Satışına Başlıyor

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), 35 ilde 5 bin 543 yeni konut yapıyor. Kurasız satışlar için başvurular başladı.

birevim peşinatsız ev

Dar ve orta gelirli vatandaşlar çin ev yapan TOKİ, kurasız konut satışlarına başladı. 5 bin 543 yeni konut inşa edecek olan kurum, bu yılsonuna kadar evleri sahipleriyle buluşturacak. TOKİ, 80 bin TL’ye, aylık taksitleri 285 liradan başlayan evleri ve uygun ödeme koşulları ile vatandaşın zorlanmadan ev sahibi olmasının önünü açıyor. Evler bulunduğu illere göre yüzde 10, 20 ve 25 peşinat bedelleri ile 120 ve 240 ay vade seçeneklerine göre satışa çıkıyor. TOKİ’nin web sayfasında konu ile ilgili daha detaylı bilgileri de görebilirsiniz.

TOKİ’ ye Başvuru Koşulları Neler?

Özellikle dar ve orta gelirliler için ev yapan TOKİ’ye başvuru için aranan ilk özellik, hiç konut sahibi olmamak. 18 yaşını doldurmuş olmak da aranan bir diğer özellik. Ancak satışa sunulan projelere göre değişkenlik gösteren başvuru şartları olabiliyor.

Talebin yoğun olduğu bölgelerde kura yolu ile dar gelirli vatandaşı ev sahibi yapan TOKİ, İstanbul Silivri’de 1356 konuta 20 bin 639 rekor başvuru olduğunu açıklamıştı. Talebin çok yoğun olduğunu belirten TOKİ, İstanbul Kayabaşı, Silivri, Tuzla’da yaptığı yeni konutları kura yöntemi ile satışa sunacak.

İndirim Kampanyasının İkincisi Yapılacak

Borcunu erkenden ödeyip tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarını kapsayan indirim kampanyasının ikincisi bu yıl da yapılacak. TOKİ Başkanı Ergün Turan, gelen yoğun talep üzerine, borcunu erkenden ödeyip tapusunu almak isteyen vatandaşlara indirim kampanyası yapacaklarını belirtti. 2018 yılı için ikincisi düzenlenecek olan kampanyaya çok sayıda başvuru olması bekleniyor. İndirim oranının yüzde 10’a çıkarıldığını belirten Başkan Turan, indirimin tarihinin ve koşullarının da belirlendiğini ifade etti.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × one =

Güvenlik Sorusu

8 x 5?