xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

Dünyanın En Saçma Binası Nerede ve Ne Zaman Yapıldı?

Dünyanın en saçma binasının yapımı, pek çok internet kullanıcısı tarafından internet üzerinden araştırılan konulardan biridir. Zira Türkiye’de yaşayan vatandaşları da yakından ilgilendiren bu konu dünya çapında dikkat çekici bir gelişme yaşanıyor.

birevim peşinatsız ev

İnternet üzerinden arama yaparken kullandığımız Google arama motoruna dünyanın en saçma binası nerede ve ne zaman yapıldı sorusu sorulduğunda, karşınıza çıkan yanıt sizi de oldukça şaşırtabilir.

Nitekim bu aramanın sonucunda internet arama motoru, size Kahramanmaraş ili sınırları içinde yer alan bir binanın fotoğrafını ve bilgilerini ortaya çıkarıyor.

“Dünyanın en saçma binası” olarak ün salan bu bina, ülkemize global anlamda olumsuz bir imaj yaratırken bir anlamda da dikkat çekici olması bakımından pek çok kişi tarafından olumlu karşılanıyor. Nitekim reklamın iyisi veya kötüsü olmaz mantığına sahip olduklarını belirten bu kişiler Kahramanmaraş ili sınırları içinde bulunan, üstelik resmi bir kuruma ait olan bu binanın biçimsel özelliklerinden memnun olduklarını ifade ediyor.

İçindekiler

Kahramanmaraş İl Özel İdare Binası

Dünyaca ünlü Google arama motoru hizmete başladığı günden bu yana milyarlarca kişi tarafından kullanılıyor. Günümüzde de tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de sıklıkla kullanılan arama motorlarından biri olarak öne çıkıyor. Çünkü internet kullanıcıları bir şey satın almak istediklerinde veya hakkında bilgi sahibi olmak istedikleri bir konuda hemen Google arama motorunun yardımına koşuyor. Hal böyle olunca da zaman zaman ilginç durumların ortaya çıkmaması söz konusu olmuyor. Nitekim dünyanın en saçma binası Kahramanmaraş ili sınırları içinde gösteriliyor. Bu konu bile pek çok vatandaşımız ve internet kullanıcısı için oldukça ilginç olarak karşılanıyor.

Kahramanmaraş’ta İl Özel İdare Binası olarak kullanılan bir yapı, sadece Kahramanmaraş’ın veya Türkiye’nin değil, dünyanın en saçma binası olarak nitelendiriliyor. Google arama motoru da sonuç listesinde Kahramanmaraş’ta yer alan bu resmi kurumun binasını dünyanın en saçma binası olarak kullanıcılarına sunuyor.

Hem Yapısı Bozuk Hem De Şehir Manzarasını Bozuyor

Kahramanmaraş İl Özel İdare Binası olarak adlandırılan ancak böyle bir işlevi bulunmadığı öğrenilen bu bina hem kendi fiziksel özellikleri hem de bulunduğu konum itibarıyla tamamen fiyasko olarak nitelendiriliyor. Zira şehrin silüetini yani manzarasını bozduğu ifade edilen bu bina çirkin bir görüntünün ortaya çıkmasına sebep oluyor. Kahramanmaraş’ın en işlek caddesi üzerinde yer alan binada sadece birkaç iş yerinin olduğu ve genel anlamda yarıdan fazlasının boş bir şekilde durduğu da belirtiliyor.

19 katlı olduğu ifade edilen saçma bir mimariye sahip olan bu binanın, mimari planından kaynaklanan pek çok hataya sahip olduğu biliniyor. Bu hatalardan dolayı kullanılamaz durumda olan söz konusu Kahramanmaraş Özel İdare Binası, birkaç işyeri dışında vatandaşların da kullanımı dışında kalan bir bina olması sebebiyle genel anlamda hoş karşılanmayan bir yapı olarak karşımıza çıkıyor.

Dünyanın En Saçma Binasının Yıkılması İsteniyor

Son yıllarda binanın yıkılacağına dair söylentiler artsa da bu konuyla ilgili olarak henüz gerçekleşen bir gelişmenin olmadığı kaydediliyor. Kahramanmaraş’ta 1994 yılında hizmete açıldığı bilinen İl Özel İdare Binası, yapımının bitmesinin ardından işlevsel olmayışı ve kullanılmayışı sebebiyle adeta yıkılmayı bekliyor. Dünyanın en saçma binasının mimarı yapmış olduğu hatalar sebebiyle binanın kullanım dışı olmasına neden oluyor. Binanın yıkım masraflarının inşa bedelinden daha yüksek olması sebebiyle hala yıkılamıyor. Bu yazımızda internet kullanıcıları tarafından cevabı en çok merak edilen dünyanın en saçma binası nerede ve ne zaman yapıldı sorularının yanıtlarını vermiş bulunmaktayız.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twelve − four =

Güvenlik Sorusu

9 x 4?