xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

Eminevim Nedir? Eminevim İçin Şikayet Var Mı?

BDDK TARAFINDAN 2 TEMMUZ 2021 TARİHİNDE YAPILAN AÇIKLAMAYA GÖRE EMİNEVİM FİRMASI TASFİYE EDİLEN FİRMALARIN ARASINDA BULUNMAMAKTADIR. EMİNEVİM FİRMASI FAALİYETLERİNE DEVAM ETMEKTEDİR.

Eminevim sistemi hakkında şikayet araştırması yapan internet kullanıcıları bu araştırmalarını neticesinde söz konusu tasarruf sistemi ile konut sahibi olmanın güvenilir olup olmadığı hakkında detaylı bilgilere ulaşmak istemekteler. İçinde bulunduğumuz 2019 yılı ekonomik şartları göz önünde bulundurulduğunda konut sahibi olmanın her geçen gün zorlaştığı bir dönemden geçmekteyiz. Zira gayrimenkul piyasasında fiyatların çok yüksek seviyelere çıkması, ev alma hayali kuran pek çok kişinin yavaş yavaş bu hayalden vazgeçmeye başlamalarına neden oluyor.

birevim peşinatsız ev

Çünkü söz konusu evlerin bedellerini ödeyebilmek için hazırda nakiti bulunmayan vatandaşlar, ya yüksek faizli kredilerin altına imza atıyor ya da varsa bir gayrimenkulleri ipotek etmek zorunda kalıyor. Bankalar tarafından malum şartlar altında kredi almak istemeyen vatandaşlar ev sahibi olma hayallerini gerçekleştirmek için ise kendilerine sunulan alternatif yöntemlere yöneliyorlar. Bunlar içinde en popüler olanı da muhakkak Eminevim olarak öne çıkıyor.

Eminevim nedir, Eminevim için şikayet var mı sorularının yanıtlarını ve bu konularla ilgili olarak tüm merak edilenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İçindekiler

Eminevim Nedir?

Az önce de bahsettiğimiz üzere, günümzde konut sahibi olmak isteyen kişilere bankalar konut kredisi altında finansal destek sunuyor. Ancak bu kredilerin pek çoğunda vatandaşların peşinat ödemek zorunda kalması ve yüksek faizli geri ödeme konuları, söz konusu ev sahibi olmak isteyen kişilerin bankalardan koşarak uzaklaşmasına neden oluyor. Bu noktada da vatandaşlar peşinatsız ve faizsiz ev sahibi olmanın yöntemlerini araştırıyor. İşte bu tür beklentileri olan ev sahibi olmak isteyen kişilerin taleplerini Eminevim karşılıyor.

Eminevim söz konusu konut kredisine imza atmadan ev sahibi olabilmek isteyen vatandaşların ihtiyaçlarına karşılık olabilmek için hayata geçirilmiştir. Bu sistemde faiz ödemeden ve kişinin sahip olduğu bütçeye göre dilediği yerden istediği gayrimenkulün satın alınabilmesi sağlanmaktadır. Sistemin temel prensipleri imece usulü dediğimiz katılımcılar arası yardımlaşmadan gelmektedir.

Eminevim Ev Alma Yöntemleri

Eminevim sistemi nedir sorusunun akabinde internet kullanıcılarının bu sistemin ne kadar avantajlar içerdiğini araştırdığı soruları gündeme gelmektedir. Eminevim sisteminin avantajlarını sırasıyla şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Eminevim katılımcılarının ödemesi gereken taksit tutarlarında faiz bulunmamaktadır. Dolayısıyla organizasyona katılım ücreti dışında herhangi bir ücret ödenmemektedir.
 • Bu sisteme göre faiz ödemeden de ilk ayda konut sahibi olunabilme şansı bulunmaktadır.
 • Katılımcılara Türkiye sınırları içinde her şehirden her konutu satın alma imkanı tanınmaktadır.
 • Katılımcıların kendi başlarına birikim yapmalarına göre çok daha kısa bir sürede Eminevim sistemi aracılığıyla ev sahibi olunabilmektedir.
 • Katılımcılara yaşadıkları ekonomik problemlerde taksit dondurma imkanı sağlanmaktadır.
 • Teslim tarihi geldiğinde katılımcı kira ödemekten kurtulmaktadır.

Eminevim Şubeleri

Bankaların yüksek konut kredisi faizlerinin yükünün altında girmek istemeyen vatandaşlar, Eminevim sistemi sayesinde faiz ödemeden birikim yaparak istedikleri evi satın alabilme şanslarına sahiptir. Hal böyle olunca da pek çok vatandaş sistemin ne kadar güvenilir olduğu ile ilgili olarak internet üzerinden arama yapmaktadır.  Bu noktada yanıtı en çok merak edilen soru muhakkak Eminevim güvenilir mi sorusudur.

Eminevim Şikayet ve Yorumları

Eminevim, ipotek teminat sistemi odaklı faaliyetlerini sürdürmektedir. İpotek teminat sistemi ise, evini satın alan her katılımcının hak sahibi olduğu evine, ödemek zorunda olduğu borcu bitene kadar satılamaz kaydının konmasıdır. Bu yöntem sayesinde sistemin diğer katılımcılarının hakları da korunmuş olmanın yanında piyasada güven oluşturulmaktadır. Eminevim nedir, Eminevim için şikayet var mı sorularının yanıtlarını ve diğer detayları, kuruluşun resmi internet sitesi üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

birevim
Paylaş

8 Comments

 1. Hasan Acar Reply

  Eminevim’den bir kaç akrabam ev sahibi oldular, bu süreçte sorun yaşamadıklarını düşünüyorum olsaydı paylaşırlardı ama bir şekilde sonucunda evinize kavuşuyorsanız o süreçteki stres bence çokta kafaya takılmamalı

 2. Ahmet Aktaş Reply

  Eminevim’in çok kişiyi ev sahibi yaptığına şahit oldum, ancak tabi ki müşteri bazlı bu süreçte sorunlar yaşanabilir. Ben kendimde başvurdum hiç bir sorun yaşamadım

 3. Şeyma Avcı Reply

  Bu tarz firmaların müşteri memnuniyetine hassasiyet göstermesi gerekiyor, baktığımda haklarında şikayet çoğalmış son zamanlarda.

 4. İbrahim Özer Reply

  Eminevim hakkında şikayetleri fazla görmeye başladım son zamanlarda ama yine de eminevim kadar güvenilir başka bir firma olmadığını düşünüyorum

  1. admin Reply

   Merhaba İbrahim Bey,
   Eminevim binlerce kişiyi ev sahibi yapmış bir firmadır. Bu kadar çok kişi arasında şikayet olması mümkündür.

 5. Enes Güler Reply

  Eminevim aslında bu sektörde en eski firmalardan biridir ancak haklarındaki bazı şikayetler yüzünden olumsuz bir kazanım sağladılar son zamanlarda

  1. admin Reply

   Merhaba Ömer Hanım,
   Eminevim sektörün öncüsü olarak senelerdir müşterilerine hizmet vermektedirler. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × 1 =

Güvenlik Sorusu

2 x 5?