Peşinat ödemeden ev sahibi olun

Ev sahibi olabilmek için birikim yapmadan bir ödeme yapılandırması yapmak ve bu yol ile de ödemeleri tamamlayarak ev sahibi olabilmek için kullanabileceğiniz birçok farklı yol bulunmaktadır. Yani herhangi bir peşinat ödemeden ya da bir birikim sahibi olmadan da ev sahibi olabilir ve bu yol ile de ödemelerinizi yapabilirsiniz. Bu bağlamda ilk olarak bankalar aracılığı ile hangi yollar üzerinden peşinat sahibi olmadan ev satın alabileceğiniz yönünde bir inceleme yapabilir ve kapsamlı bir şekilde bilgi verebiliriz.

Bankalar, ülkemizde geçerli olan yasalar gereği en fazla konut değerlerinin dörtte üçüne kadar konut kredisi kullandırabilmektedirler. Bu bağlamda, yine konut değerinin dörtte biri kadar bir peşinata ihtiyaç duyulmaktadır. Ancak peşinatsız ev sahibi olmak için bankalar aracılığı ile farklı bir yol üzerinden kredi kullanabilir ve bu sayede de ev satın alabilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak herhangi bir banka aracılığı ile ev değerinin %25’i kadar bir ihtiyaç kredisi çekmeniz gerekiyor. Ardından da bu para ile konut kredisi kullanacağınız bankaya peşinat gösterebilir ve konut değerinin %75’i kadar da konut kredisi alarak satın almak istediğiniz evin parasını ödeyebilirsiniz.

Konut kredileri, 10 yıl ve hatta 20 yıla kadar vadeli bir şekilde sunulabilmektedir. Ancak ihtiyaç kredilerinin en fazla 36 aya kadar taksitlendirildiğini de bu noktada söyleyebiliriz. Bu şekilde peşinat ödemeden ev sahibi olabilmek için bahsetmiş olduğumuz seçenek dahilinde işlem yapabilir ve ev satın alabilirsiniz. Ancak bu yöntem dahilinde dosya masraflarının ve taksit tutarlarının da yüksek miktarlarda olabileceğinizi belirtmemiz gerekiyor. Bu bağlamda aylık gelirinizin yarısını geçmeyecek şekilde bir ödeme planı hazırlayabilir ve uygun koşullar ile kredi çekerek satın almak istediğiniz evin parasını çıkarabilirsiniz. Kredi çekmeden ve aynı zamanda peşinat ödemeden farklı yollar üzerinden de ev sahibi olabileceğinizi söyleyebiliriz. Bu bağlamda peşinatsız konut projeleri imkanları ile imkanlardan yararlanabilir ve bu yönde de ev sahibi olmak için ödemelerinize başlayabilirsiniz. Bazı büyük inşaat ve konut firmaları, yüksek kredi notuna sahip olan müşterileri için herhangi bir peşinat ödemeden bu hizmeti sağlayabilmektedir.

Önceki

Farklı ödeme seçenekleri ile konut sahibi olun

Sonraki

Konut kredisiyle peşinatsız ev sahibi olun

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir