Peşinatsız Konut Projeleri

Günümüzde ev sahibi olmak, kira ödememek veya başka sebeplerden dolayı hemen hemen her bireyin hayalidir. Bu kapsamda birikim yapmadan ev sahibi olmak da zor olduğu için, birtakım taksitli ödemeler ile ya da diğer yollar ile ev sahibi olma imkanlarının sunulduğunu söyleyebiliriz. Ancak taksitli ödemeler üzerinden ya da diğer vadeli ödeme seçenekleri üzerinden de ev satın alabilmek için yine birtakım oranlar ve değerler dahilinde peşinatlar istenmektedir. Örnek olarak bir banka aracılığı ile kredi kullanarak ev sahibi olabilmek için yine bir peşinat sahibi olmanız gerekiyor. Ancak bankalar, sadece konut değerlerinin %75’i oranında kredi verebilmekte ve bu yönde kullanıcılar için fonlar ayırmaktadırlar.

Ancak peşinatsız ev sahibi olmak için bankalar aracılığı ile kullanabileceğiniz bazı yolların mevcut olduğunu da söyleyebiliriz. Bu noktada, konut kredisi kullanacağınız banka haricinde herhangi bir banka üzerinden konut değerinin %25’i kadar bir ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Ardından da konut kredisini diğer banka üzerinden alabilir, bu yol ile de %100 gereken parayı temin edebilir ve almak istediğiniz evi satın alabilirsiniz. Ancak bu noktada hem kredi tutarı yükselmekte hem de taksit tutarları yükselmektedir. Aynı zamanda dosya masrafları ve diğer tutarlar da eklenerek yüksek rakamlara ulaşabilmektedir. Eğer satın almak istediğiniz ev dışında bir eviniz var ise, daha kolay bir şekilde kredi kullanmanız mümkündür. Bu evi ipotek ettirerek, direkt olarak satın alacağınız evin miktarı kadar 10 ya da 20 yıl vadeli olarak konut kredisi kullanabilir ve bu şekilde de tek bir yere taksit ödeyerek ev sahibi olabilirsiniz.

Kredi kullanmadan ev sahibi olabilmenin de birtakım yolları mevcuttur. Bu yolların başında da peşinatsız konut projeleri hizmetleri gelmektedir. Satın almak istediğiniz evin proje sahibi firması, eğer bu yönde bir hizmet veriyorsa, peşinat göstermeden de satın alma işlemini taksitler ile yapabilirsiniz. Bu noktada da kredi notunuzun yüksek olması ya da yine yüksek değerde bir teminatın olması gerekiyor. Kurumsal olmayan taraflardan, bahsettiğimiz yollar ile hizmet almamanız gerektiği de tavsiye edilmektedir.

Önceki

Aylık 555 TL Taksitle Ev Sahibi Olma Fırsatı!

Sonraki

Konut Kredisi Yapılandırması Nedir?

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir