xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

Evin Tamamına Kredi Çıkar Mı?

Bizlerin hayatlarında yaşadığımız ve sağlığımız el verdiği sürece daimi hedeflerimiz olmuştur. Bazı hedefler ise geçmişimizden bu günümüze dek değişmeksizin gelmiştir. Bu hedeflerin en temelinin birinin adı ise ev sahibi olmaktır. Ancak son dönemlerde neredeyse imkânsız olan konut sahibi olma durumuyla bir şekilde başa çıkmak gereklidir ve ev sahibi olunmalıdır. Hele bir de sıfır bir ev sahibi olmak istemek veya bunu duymak bile bazen imkânsız gibi geliyor. Şöyle bir gerçek var ki bizlerin hiç bir şekilde pes etmemesi gerekir ve ilk çağlardan ta bu güne dek süren temel yaşam ihtiyacımız konusunda başarıya ulaşmamız bizler için önemlidir.

birevim peşinatsız ev

İçindekiler

Ev Sahibi Olmak Zorlaşıyor mu?

Yukarıda yazıda görüldüğü gibi ev sahibi olmak bir hayli zorlaştı hatta sıfır bir ev sahibi olmak daha da zorlaştı. Ancak her olay gibi bunun da belli başlı nedenleri vardır. Bu nedenlerin başında ise farklılaşan ve değişen küresel sermayenin aslında nüfusla beraber geliştiğini ve arz-talep üzerine olan her bir şeyin bu kadar pahallı olduğunu varsaydığımızda bu gayet doğal oluyor. Son dönemlerde ise özellikle dünyada çoğu ülkenin de konumlanma konusunda büyükşehirlere ağırlık verdiğini gördüğümüzde, bu büyükşehirlerinde diğer şehirlere göre daha fazla talep aldığını canlı olarak gördüğümüzde ister istemez, konut fiyatlarında fırlama durumu alıyor. Hele bir de dünyayı maalesef acımasız ve çok kötü bir şekilde etkisi altında alan Korona-virüs pandemisi olduğu için, bu alanda birçok karışıklık oldu. Çünkü her şeyin değeri bir anda 5 misli oldu ve bu da ev sahibi olma fiyatlarına net bir biçimde yansıdı.

Nasıl Ev Sahibi Olabileceğiz?

Evin tamamına sahip olmak çok büyük bir isteğimiz, neticesinde kira öderken adeta parayı havaya atmış oluyoruz ve biriktirmemiz gereken parayı çöpe atmış gibi oluyoruz. Bu durumdan kurtulmak için evin kiracısı değil evin tamamına sahip olmak gerekiyor. Bu isteği de gerçekleştirmek hayalde kalmamalı ve kredi çıkar olasılığını göze almalıyız. Kredi çıkar olasılığını göze alırsak ve beklediğimiz ev kredisi çıkarsa, hedefimize büyük adımlarla yaklaşmış oluruz.

Kredi Oranları Ne Durumda ve Yüzdeler Kaç?

Gelelim en önemli konuya; ev sahibi olmak istediğimizde faiz oranlarını göze almamız gerekir, bu oran da ortalama 1.32 gibi bir rakamdır. Neticesinde banka bize bir hayli büyük bir para veriyor dolayısıyla bizler de bir hayli para ödemek zorundayız. Ancak evin tamamına sahip olmak istiyorsak bizlere öncelikle peşinat gerekecektir. Çünkü belirlenen değere göre evin tamamına kredi çıkmamaktadır ve en fazla ev değerine göre %90 kredi verilmektedir.

Örneğin; 100.000 Türk Lirası değeri olan bir ev varsa banka sizden minimum 10.000 Türk Lirası peşinat talep etmekte olup sizlere 90.000 Türk Lirası kredi verebilir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 + 6 =

Güvenlik Sorusu

6 x 5?