xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

Ev Kredisi Şartları Nelerdir?

Borç verenler belirli bir süre için ev kredisi sunar. 20-25 yıl süren kullanım süreleri ile ev kredisi anapara ve faiz tutarlarınızı ödeyebilirsiniz. Bazı durumlarda, ev kredileri 30 yıla kadar olan kullanım süreleri için sunulmaktadır. Yüksek kiralanmış ev kredilerini tercih ederseniz, yüksek faiz oranları ödemeniz gerekir.

birevim peşinatsız ev

Ev kredisi almak, söylemek yapmaktan daha kolaydır. Tüm bankalar borç vermeye istekli görünse de bir kredi yaptırımı almak sıkıcı bir iş olabilir. Ayrıca, diğer finansal ürünler gibi, daha sonra herhangi bir kötü sürprizden kaçınmak için ev kredilerinin nasıl işlediğini bilmek önemlidir. Noktalı çizgiyi imzalamadan önce bilmeniz gereken bazı önemli şeyler.

İçindekiler

Uygunluk Kriterlerini Etkileyen Faktörler

Krediye uygunluğunuzu hesaplamanın basit bir yolu, (Elektronik Para Kurumu) EMI’yi hesaplamaktır. Bankalar genellikle taksitleri borçlunun maaşının %40-50’si, yani temel artı pahalılık ödeneği ile sınırlar. Bunun için tazminatlar ve ödenekler dikkate alınmaz. Ayrıca, mevcut borçlarınız varsa, diyelim ki başka bir kredi, uygunluk daha da azalır. Bazı bankalar bakmakla yükümlü olduğunuz kişilerin sayısı konusunda hassastır. Bakmakla yükümlü olunan kişi sayısının artması vb.

Faizsiz Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Bankalar konut kredisinin, tüm değerini karşılamadığından faizle kredi almanız gerekir. Ayrıca dipnot tapu işlemleri sırasında harç gibi giderler de bulunmaktadır. Bu tür giderleri karşılamak için hangi yöntemleri izleyebilirsiniz.

  • Peşinat için ihtiyaç kredisi kullanma seçeneği,
  • İpotek göstererek kredi kullanma seçeneği,
  • Projelerin peşinat kampanyalarını araştırma seçeneği

Ya da banka kredisi yerine tasarruf finansman avantajını değerlendirebilirsiniz.

Faizsiz Ev Kredisi Şartları Nelerdir?

30 yılı aşkın süredir hizmet veren faizsiz finansman şirketleri aracılığı ile faizsiz ve dilerseniz peşinatsız ev sahibi olma şansına sahipsiniz. Faizsiz Finansman ev kredisi şartları oldukça basittir. 18 yaşını aşmış her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı aylık sabit gelir beyanı yaparak başvuruda bulunabilir.

Küçük taksitlerle ev sahibi yapan sistemde şartlar oldukça basit ister yatırım ister oturmak için ev sahibi olabilirsiniz.

Bankalardan Ev Kredisi Almak için Şartlar nelerdir?

Banka konut kredisi şartları öncelikle kredi notunuz önemlidir.  Online olarakta başvuru yapmanız mümkündür.  Bankalar online başvuru seçeneği ile hızla değerlendirebilirsiniz. Onay sonrası şubeye giderek evrakları tamamlamalı ve paranızı alabilirsiniz.

  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi
  • İkametgah belgeniz
  • Gelir Belgesi
birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × four =

Güvenlik Sorusu

9 x 4?