xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

Ev Kredisi En Fazla Kaç Ay?

Hayatlarımızda daimi konsantrasyonumuzu vereceğimiz hedeflerimiz olur. Temel olan hedefler ise geçmişimizden bu günümüze dek ihtiyaç halinde gelmiştir. Net olarak ta eski şekillerde değil, bu hedefler de zamanla beraber değişik şekilde ilerlemiştir. Bu hedefin adı ise “ev sahibi” olmaktır. Maalesef ki son dönemlerde bir hayli zorlaşan, ev sahibi olma durumuyla başa çıkmak gereklidir. Hele bir de ev sahibi olmak istemek veya bunu duymak bile bazen imkânsız gibi geliyor. Ancak bizlerin hiç bir şekilde bu düşünceye yenilmemiz gerekir ve geçmişimizden bu güne dek süren temel yaşam ihtiyacımız konusunda başarıya ulaşmamızı sağlamak zorundayız. Ev kredisi ile bu mümkün olacaktır.

birevim peşinatsız ev

İçindekiler

Ev Sahibi Olmak Neden Bu Kadar Zor Oldu?

Yazımızda belirttiğimiz gibi ev sahibi olmak bir hayli zorlaştı hatta sıfır ev sahibi olmak daha da zorlaşıyor. Ancak bunun belli başlı nedenleri vardır. Bu sebeplerin maalesef başında ise gelişen küresel sermayesinin aslında nüfusla beraber geliştiğini ve arz-talep konusunda, her bir şeyin bu kadar pahalı olduğunu varsaydığımızda bu da gayet doğal oluyor. Özellikle tüm dünyada istihdam konusunda büyükşehirlere ağırlık verdiğini gördüğümüzde ve bu nedenle de her bir ülkenin büyükşehirlerinde diğer şehirlere göre daha fazla talep aldığını gördüğümüzde ister istemez, konut fiyatları aşırı bir şekilde dikey yükseliş durumunu alıyor. Hele bir de dünyayı çok kötü bir şekilde etkisi altında alan Korona-virüs pandemisini hesap edersek, bu alanda birçok karışıklığa neden oldu. İşte bu saydığımız problemler ile ancak ev kredisi çekerek ev  alabiliriz.

Ev Kredisi İçin Neler Gereklidir?

Ev kredisi sahibi olmak için öncelikle belli başlı şartlar vardır. Öncelikle bireysel olarak hedefimizde emin olma ve net bir şekilde adım atmamız gereklidir, neden? Çünkü yapacağınız hamle de piyasaya bakıldığında fiyat aralığı çok daha yüksek. Bu fiyatlar yüksek olunca da krediye başladığınız an vazgeçerseniz paranız tamamen yanacaktır ve özel olarak ilgilendiğiniz ev kredisine bir daha girebilme ihtimaliniz kalmayacak. Bu yüzden ev kredisine giriş konusunda eminseniz, sizlerin öncelikle evi beğenmeniz gerekir, sonra almak konusunda net olmanız gereklidir. Bu konuda net bir biçimde hareket edecekseniz öncelikle bankaya başvuracaksınız ve sonra gelir belgenizi dikkate alınmalı ve T.C kimlik numarası fotokopisi gereklidir. Bu konuda da peşinat ödeyerek ilk adımı atarız.

Ev Kredileri Kaç Aydır?

Öncelikle geliriniz iyi bakmalısınız ve aylık kazancınızı bilip ona göre hareket etmeniz gerekir, neticesinde yukarıda söylediğimiz gibi çok dikkatli olmamız gerekir. Maddi hesaplar özellikle ev alma konusunda şakaya gelmez, Gelirinizi ve giderinizi bilirseniz net bir biçimde banka ile anlaşmanız gereklidir, eğer rahatlıkla ödeyebilirseniz vade açısında kısa olması daha az ödeme yaparsınız. Ancak durumunuz bir tık daha düşükse daha fazla taksit ödemeliyiz. Bu konuda da ev kredisi en fazla 240 ay ödeme ile yapılabilir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two + 10 =

Güvenlik Sorusu

7 x 8?