xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
Bursa Metro Durakları

Bursa Metro Durakları

Bursa, yeşili doğası ve bir çok iş imkanı ile en gelişmiş büyük şehirlerimizden biridir. Elbette bu derece güzel ve yaşama imkanı ile dolu şehrin nüfus yoğunluğu da günden güne artmaktadır. Nüfus artışı ile birlikte karşımıza trafik yoğunluğu çıkmaktadır. Trafik yoğunluğunun insanların hayatını olumsuz etkilemesi ve şehir içi ulaşımın gün geçtikçe daha uzun vakitler alması sebebi ile birçok ilimizde olduğu gibi Bursa ‘da da metro hattı çalışması yapılmıştır. Metro hatları yer altından ulaşım sağladığından trafik sorununa toplu taşıma ile çözümdür. Elbette büyükşehirlerde yaşayan insanların toplu taşıma kullanmaları gereklidir. Bursa ilimizde metro hattı Bursaray (Bursa metro durakları)olarak adlandırılır. 7 istasyon yer altında olmak üzere 38 istasyondan oluşur. İki ayrı hat ile toplam metro hattı uzunluğu 39 kilometredir.

birevim peşinatsız ev

Birevim İle Ev Almak Çok Kolay

İçindekiler

Bursa Metro Hattı ve Durakları

Bursa metro hattı ve durakları, Bursaray tamamen karayollarından bağımsızdır. 1 aşama A ve B bölümlerinden oluşmaktadır. Bu bölümlerde 5’i yer altı olmak kaydı ile 23 adet istasyon bulunur. Bu iki hatlı metronun uzunluğu 22 kilometre olarak yapılmıştır. İzmir yolu üzerinde yani batı hattı üzerinde bulunmakta olan sırasıyla Küçük Sanayi, Ataevler, Nilüfer İstasyonları, Beşevler, Fatih Sultan Mehmet ve Mudanya yolu (Kuzey Hattı) üzerinde ise Hamitler-Fethiye, Organize Sanayi, Bağlarbaşı-Esentepe, İhsaniye ve Karaman İstasyonları yer alıyor. İkinci kısım ise Metro Doğu hattı olarak bilinimektedir. Ankara yolu üzerindeyse Sırameşeler, Demirtaş Paşa, Gök Dere, Kültürpark, Acemler, Paşa Çiftliği, Merinos, Osmangazi, Şehreküstü, Davutdede, Duaçınarı, Yüksek İhtisas Hastanesi ve Arabayatağı İstasyonları bulunuyor.

Bursaray 2. Aşama Üniversite Hattında hatlardan birisi yeraltında olmak üzere toplam 6 istasyon bulunuyor. Bu hattın uzunluğu 6 kmdir ve  Üniversite, Batıkent, Yüzüncüyıl, Özlüce, Ertuğrul ve Altınşehir durakları, bu hat üzerinde bulunan duraklardır. Mudanya Yolu Uzatmasında ise 1’ i yeraltı olmak üzere toplam 2 istasyon bulunuyor ve üzerinde Korupark ve Emek Bursa metro durakları bulunuyor.

Bursa Metro Saatleri

Bursa metro saatleri 06:00 ile 00.00 arasındadır. Metro ile ulaşımda bu saatleri dikkate alarak yola çıkmanız gereklidir.

Bursa Metro Hattı ve Durakları

Bursa Metro Hattı ve Durakları

 

Bursa Metro Haritası

Bursa Metro Durakları özellikle Uludağ Üniversitesi sınırları içerisinde olduğundan ve okulun öğrenci sayısının artışıdan dolayı ilk durak okuldan başlar. Eylül ve haziran ayları arasında yoğun bir şekilde öğrenci şehri haline gelen Bursa ‘da metro planlamada bunu değerlendirerek yapıma başlamıştır.

1- Üniversite 14- Organize Sanayi 27- Gökdere
2- Batıkent 15- Hamitler/Fethiye 28- Yıldırım/Davutdede
3- Yüzüncüyıl 16- Bağlarbaşı/Esentepe 29- Duaçınarı
4- Özlüce/29 Ekim 17- İhsaniye 30- Yüksek İhtisas Hastanesi
5- Ertuğrul 18- Karaman 31- Arabayatağı
6- Altınşehir 19- Bursaspor/Acemler 32- Mimar Sinan/BTÜ
7- Küçük Sanayi 20- Paşa Çiftliği 33- Hacivat
8- Ataevler 21- Sırameşeler 34- Şirinevler
9- Beşevler 22- Kültürpark 35- Otosansit
10- Fatih Sultan Mehmet 23- Merinos 36- Cumalıkızık/Değirmenönü
11- Nilüfer 24- Osmangazi 37- Gürsu
12- Emek 25- Şehreküstü 38- Kestel
13- Korupark 26- Demirtaşpaşa
birevim
Paylaş

8 Comments

  1. Sezen Kara Reply

    Büyükşehirler için metro büyük bir ihtiyaç bence, dolmuş otobüs hatlarındaki yoğunluğu hafifletmek adına metro her büyükşehir için şart

  2. Selda Özdemir Reply

    Bursa’ya hiç gitmek nasip olmadı ama 38 durak sayısı yapıldığına göre trafiği ciddi anlamda rahatlatıyordur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 + 20 =

Güvenlik Sorusu

9 x 8?