xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

Kimler Konut Kredisi Kullanabilir ?

Konut kredisi kullanmayı düşünenlerin aklındaki sorulardan ilki bana kredi çıkar mı olur. Çünkü maalesef günümüz şartlarında isteyen herkes konut kredisi kullanamaz. Krediyle ev almak isteyen kişiler, bankalar tarafından istenen şartları karşılamak zorundadır.

birevim peşinatsız ev

‘Ev almak istiyorum, artık kirada oturmaktan bıktım.’ dediğiniz anda eğer peşin paranız yoksa aklınıza ilk gelen yöntem muhtemelen konut kredisi kullanmak olacaktır.

O zaman gelin bakalım, kimler konut kredisi kullanabilir?, Faizsiz konut kredisi kullanmak mümkün mü? Ya da faizsiz ev almak istediğiniz de neler yapabilirsiniz?

Ev sahibi olma hayaliniz için konut kredisi başvurusu yaptığınızda, bankalar birden fazla değişkeni inceler.

Bu değişkenler, mevcut gelir, geçmiş kredi ve kredi kartı borçları olarak sıralanabilir. Geçmiş borçların düzenli olarak ödenmiş olması ve kalan herhangi bir borcun bulunmaması kredi notunuzu yükseltecektir.

Belirtilen değişkenler, kişinin kredi notunu belirlerken bankalar, kredi notu üzerinden kişinin kredi alıp alamayacağına incelerler.

Burada önemli olan nokta, tüm bankaların kredi değerlendirmelerinin farklı olduğudur. Bir diğer önemli nokta, sahibi olmak istediğiniz taşınmaz malın ekspertiz değerinin yani kredi çekebileceğiniz değerin belirlenmesidir. Belirlenen ekspertiz değerinin %80’i kadar konut kredisi kullanılabilmektedir.  Kira, maaş gibi tüm gelirlerin toplamı kişinin düzenli gelir tablosunu oluşturmaktadır.

Konut kredisi kullanmak için önemli konulardan biri de kredi peşinat tutarıdır. Çünkü hemen hemen her bankada ev sahibi olmak için, peşinat ödemeniz gerekir. Peşinatsız ev sahibi olmak bankalarda mümkün değildir.

Konut kredisi kullanmak isteyen kişi, evin gerçek değerinin yüzde yirmisi oranında bir peşinat ödemek zorundadır.

Bu noktada önemli olan, gelirinize uygun bir ev ve uygun bir konum belirlemekten geçer. Çünkü kişinin gelir seviyesinin üzerinde çıkan ekspertiz raporları peşinat tutarı ve aylık kredi ödemelerinde kişiye zorluk çıkarabilmektedir.

Ek olarak, bankadan bankaya değişmekle birlikte konutlar için birtakım sigortalar da zorunlu tutulabilmektedir.

Eğer aklınızda taksitle peşinatsız ev almak varsa, kredi faizlerinin yüksekliğinden dolayı konut kredisi de kullanmak istemiyorsanız, faizsiz ev almak istiyorum diyorsanız size bir önerimiz var. Peşinatsız taksitle ev almak ve üstelik faizsiz ev almak için, tasarrufa dayalı faizsiz yöntemleri kullanabilirsiniz. Böylece faiz ve konut kredisi kullanmadan üstelik hiçbir şart aranmadan ev sahibi olabilirsiniz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 − six =

Güvenlik Sorusu

8 x 3?