xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

Tasarruf Finans ile Banka Konut Kredisi Hesaplama

Bir konut kredisi kullanmak ilk evinizi satın almak için çok önemli bir adımdır ve en uygun olanı seçmek için birkaç faktör vardır. İlk kez ev sahipleri için mevcut sayısız finansman seçeneği ezici görünse de mülk finansmanının temellerini araştırmak için zaman ayırarak size önemli miktarda zaman ve para tasarrufu sağlayabilir.

birevim peşinatsız ev

Mülkün bulunduğu pazarı ve kredi verenlere teşvikler sunup sunmadığını anlamak, sizin için ek finansal avantajlar anlamına gelebilir. Ve mali durumunuza yakından bakarak, ihtiyaçlarınıza en uygun ipoteği aldığınızdan emin olabilirsiniz.

  • Bir konut kredisi almak evinizi satın almak için çok önemli bir adımdır ve en iyisini seçmek için birkaç faktör vardır.
  • Kredi verenler, gelir, varlık, borç ve kredi geçmişinize göre kredibilitenizi ve geri ödeme yeteneğinizi değerlendirecektir.
  • Bir konut kredisi seçerken, sabit veya değişken bir oran, ipoteğinizi ödemek için yıl sayısı ve peşinatınızın büyüklüğü arasında karar vermeniz gerekir.

Öz kaynak ve Gelir Gereksinimleri

Ev kredisi fiyatlandırması kredi veren tarafından iki şekilde belirlenir- her iki yöntem de borçlunun kredibilitesini temel alır. Kredi puanınızı kontrol ederek, kredi verenler size kredi vermek istedikleri tutarı ve faiz oranını belirlemek için kredi değer oranını ve borç hizmet karşılama oranını hesaplarlar.

Sabit Oranlı İpotekler ve Değişken Oranlı İpotekler

Diğer bir husus, sabit oranlı veya değişken oranlı (değişken oranlı olarak da adlandırılır) bir konut kredisi alınıp alınmayacağıdır. Sabit oranlı bir konut kredisinde, kredinin tüm süresi boyunca oran değişmez. Sabit faizli kredi almanın bariz yararı, tüm kredi dönemi için aylık kredi maliyetlerinin ne olacağını bilmenizdir. Ve eğer geçerli faiz oranları düşükse, önemli bir süre için iyi bir orana kilitlendiniz.

Yalnızca faizli konut kredisi veya ayarlanabilir oranlı konut kredisi gibi değişken oranlı bir konut kredisi, ilk kez ev sahiplerine veya gelirlerinin kredi döneminde önemli ölçüde artmasını bekleyen kişilere yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Değişken oranlı krediler genellikle kredinin ilk birkaç yılında daha düşük tanıtım oranları elde etmenizi sağlar ve bu, daha pahalı bir sabit faizli kredi almaya çalıştığınızdan daha fazla paraya hak kazanmanızı sağlar.

Tabii ki, geliriniz faiz oranındaki artışla adım adım büyümezse bu seçenek riskli olabilir. Diğer dezavantajı ise piyasa faiz oranlarının yolunun belirsiz olmasıdır: Eğer önemli ölçüde yükselirlerse, kredinizin şartları da onlarla birlikte tavan yapacaktır.

Tasarruf Finans ve Banka Konut Kredisi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Kendi evin diyebileceğin bir evin anahtarlarını almana yardım edeceğiz.  Senin planın ve senin tasarımın. Birlikte hayalindeki evi gerçeğe dönüştüreceğiz!

Online sistemler günümüzde her alanda işimizi kolaylaştırıyor. Bir tıkla online sistem üzerinden almak istediğiniz kredi çeşidi, tutarını ve vade tarihini belirlemeniz mümkün! Sizin için en uygun kredi koşullarına ulaşabilirsiniz.  Hatta başvuruyu dahi hesaplamanın ardından çıkan sonuca göre; aynı sistem üzerinden gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 − 5 =

Güvenlik Sorusu

9 x 2?