xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

TOKİ Emekliye Ev Nereye Başvurulur 2019

Herkesin bildiği gibi Toki; Türkiye’nin neredeyse her bir şehrinde konut satışı yapmaktadır. Bu bağlamda, düşük ve orta gelirli vatandaşların aklında Toki emekliye ev nereye başvurulur 2019 sorusu bulunmaktadır.

birevim peşinatsız ev

Toki; emekli vatandaşları düşünerek konut projeleri içerisindeki bir kısım konutları yalnızca emeklilerin başvurusu için ayırmaktadır. Bu konutlara başvuru yapmak isteyen emekli vatandaşların bulundukları şehrin ilgili bankasına yapılan duyurular neticesinde belirtilen başvuru tarihlerinde başvuru yapması gerekmektedir. Toki; konutlara başvuru yapmak isteyen emeklilerin birtakım evraklara sahip olmasını ve form doldurmasını talep etmektedir.

TOKİ Başvuruları Nereye Yapılmaktadır?

Toki emekliye ev nereye başvurulur 2019 sorusuna cevap arayanlara bu başvuruların Ziraat Bankası ve Halk Bankası şubelerine yapıldığını belirtmek gerekir. Her bir il için belirlenen şubelere başvuru yapılması söz konusudur. Toki; 50 bin sosyal konut projesi kapsamında inşa edilen 2019 Toki konutları içerisinde belirli bir kontenjanı emekli vatandaşlara ayırmaktadır. Söz konusu kontenjanın konut sayısının %25’i kadar olduğunu ifade etmek gerekir. Buna ek olarak, başvuran sayısına göre kura ile konutların dağıtılması mümkün olabilir. Kura çekilmesinin ardından bir kategoriden hak sahibi olmayan vatandaşların diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile beraber tekrar kura çekimine katılması söz konusu olacaktır. Toki’den emekliye ev kapsamında birçok ilden talep toplandığını ifade etmek gerekir.

2019 yılı için geçerli Toki emekli ev başvurularının 25 Mart ile 5 Nisan tarihleri arasında yapıldığına değinmek gerekir. Toki 50 bin konut emekli başvuruları için istenilen belgeler arasında kimlik fotokopisi başta gelmektedir. Bunun yanı sıra, emekli vatandaşların SGK’dan alınan emekli kimlik belgesini veya kimlik belgesinin henüz çıkmadığı hallerde emekli olduğunu gösteren belge ya da yazıyı sunması gerekmektedir.

Toki; bilhassa alt ve orta gelir grubu için konut üretimi yapmaktadır. Toki emekli başvuru şartları arasında ilk olarak TC vatandaşı olma şartı gelmektedir. Bunun yanı sıra, ilgili şahsın projenin olduğu il veya ilçenin sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet etmesi gerekmektedir. Aylık hane halkı gelirinin en az 4.500 TL olması ve daha önce Toki’den konut alınmaması şartları bulunmaktadır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × 1 =

Güvenlik Sorusu

3 x 2?