Ziraat Bankası Sim Kartı Blokesi Kaldırma

Sim Kart Niye Bloke Edilir?

birevim-reklam

Son yıllarda tüm bankaların kullanmış olduğu en önemli güvenlik sistemi, müşterilerinin cep telefon numaralarıdır. Ziraat Bankasından hizmet alan biriyseniz, sizin de cep telefon numaranız doğal olarak sistemde kaydedilir ve herhangi bir bankacılık işleminde bu cep telefon numaranıza gelen SMS’ler veya başka bildirimler yardımıyla yapılabilir. Örneğin; Ziraat internet şubesine girmek için her defasında cep telefon numaranıza mecburi olarak sms yoluyla şifre gelmektedir ve bu gelen şifre ile de, bizim bu açılan ekrana girmemiz istenmektedir. Ayrıca Ziraat Bankası kullanmış olduğunuz telefon numaranızı kayıt ederken sistemlerine girer, bu numaranın hangi operatöre, yani Turkcell, Vodafone, Türk Telekom veya diğer operatörün olduğunu güvenlik açısından mecburi olarak kaydederler. İşte bu yüzden sizlerin kullanmış olduğunuz hat değişirse mecburi olarak sistem güvenliğinizi düşünüp direkt olarak bloke etmiş olur. Kısacası sadece sizin güvenliğiniz değil, bankanın da güvenliği için böyle bir önlem alınmaktadır.

Sim Kart Blokesi Neden Kaldırılmalı?

Tüm bankaların net bir şekilde almış olduğu güvenlik önlemlerinden birisi de kişilerin cep telefon numaralarının ve buna bağlı olarak kayıtlı olduğu operatörlerin sisteme kayıt edilmesidir. Kullanılan numaranın değiştirilmesi veya buna bağlı olan hattın seçmiş olduğunuz farklı bir operatöre taşınması durumunda, güvenlik açısından sim kart bloke edilmekte ve internet bankacılığı da buna bağı olarak kullanılamaz hale gelmektedir. Eğer sizler de Sim kart değişikliği hizmetinden faydalandığınızda, bloke kaldırma işlemi için Ziraat Bankası araması yapıyorsanız bu yazıda yer alan bilgilerden yararlanabilirsiniz. Eğer tercih olarak internet bankacılığı işlemlerini gerçekleştirmek için giriş yapmaya çalıştığınızda, sim kartınız bloke oldu uyarısı veriyorsa, sim kart bloke kaldırma ve buna bağlı olarak Ziraat işlemini sizlerin de yapması gereklidir.

Gelin Ziraat Bankası Sim Kartı Bloke Kaldırma İşlemini İnceleyelim

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma, yapmış olduğunuz sim kart değişikliği sonrasında, bu işleme bağlı olarak sim blokesi hatası alıyorsanız bloke kaldırmak için pek çok farklı şekilde işlemleri deneyebilir ve buna bağlı olan hizmetler sayesinde blokenizi hemen iptal edebilirsiniz. Bankalar kendi müşterisinin güvenliği için bankacılık ürünlerini kullanmaları amacıyla, sistemlerini en üst düzey güvenlik önlemleri ile korumaktadır, neticesinde birçok sorun çıkarabilecek insan vardır. Tercih ettiğiniz bankada kayıtlı olan cep telefon numaranızı, siz de sürekli olarak güncel tutarak Ziraat Bankası‘nın internet ve mobil bankacılığından faydalanma hizmeti alabilirsiniz. Şimdi ise aşağıda yer vereceğimiz, birbirinden farklı yöntemleri kullanarak sizler de cep numaranıza yapılan bloke işlemini kaldırabilirsiniz. İşte karşınızda sim bloke kaldırma yöntemleri:

  • Ziraat Bankası ATM’lerine gidip sisteme giriş yapıp sim blokesi kaldırma
  • Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayıp bloke kaldırma işlemi (444 00 00)
  • Ziraat Bankası şubelerini ziyaret ederek sim bloke kaldırma

 

birevim-sabit-reklam
Önceki

Ziraat Bankası Hesap Bakiyesi Sorgulama

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code