xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

Ankara Metro Durakları

Toplu taşıma da hızlı ve kolay ulaşım konusunda metro büyük kolaylık sağlıyor. Ekonomik olarak istikrarlı, güvenli ve sosyalleşmeye teşvik eden metro taşımacılığı konusunda İstanbul ve Bursa gibi Ankara’da iddialıdır. Kısa sürede trafik sorununa çözüm sunan Ankara metro durakları Kızılay mevkiinden başlayarak Ulus, Yenimahalle Demetevler güzergâhına devam etmektedir. Hattın toplam uzunluğu 1.661 metre olup, 12 istasyonlu ve 108 araçlıdır.

birevim peşinatsız ev

1997 yılında işletmeye açılan Ankara metrosu sayesinde her gün binlerce insan hızlı ve güvenli yolculuk yapmaktadır.  Ankara Metrosunun Faydaları;

  • Toplu taşımacılık, toplu taşımacılığa kolay erişim ve toplu taşımacılığın toplumla bütünleşmesini sağlayan transit odaklı kalkınmayı teşvik eder.
  • Toplu taşımacılık, tek bir aileden evlere, dairelere, çeşitli gelirler ve aile yapılarına uyum sağlamak için sinerji yaratan ve bir dizi konut türü yaratan arazi kullanım programlarını teşvik etmektedir.
  • Toplu taşıma, topluluklar ve işletmeler için finansal bir getiri sağlar, ayrıca ulaşım, otopark ve otomatik odaklı altyapıdan ziyade konut veya tesislerde yakalanıp yatırım yapılabilen bireysel ve toplu tasarruf sağlar.

İçindekiler

Ankara Metro Hattı

Ankara metro hattında işletilen 4 hat bulunuyor.  47 istasyondan oluşan metro hattına her yıl büyüyen Ankara ile birlikte yeni duraklar eklenmektedir.  Araç boyu 23 metre olan 3 araç seti bulunmaktadır.  78 trenden oluşan Ankara Metro Hattı bünyesinde 1 teleferik işletmesi de bulunmaktadır.

M1; Kızılay – Batıkent  – 14,661 km.

M2; Kızılay – Çayyolu  – 16,590 km.

M3; Batıkent Sincan&Törekent 15,360 km.

M4;Keçiören – Atatürk Kültür Merkezi 9,2 km

Ankara Metro Saatleri 

Trenler 4 ile 15 dakika saat aralığında gelmektedir.  En fazla 15 dakika bekleyeceğiniz bir sistem özellikle büyükşehirler için idealdir.

M1; Kızılay – Batıkent: 06.00 & 01.00

M2; Kızılay – Çayyolu: 06.00 & 00.40

M3; Batıkent Sincan&Törekent: 06.00 &

M4;Keçiören – Atatürk Kültür Merkezi – Şehitler Yönü: 06.00 &: 01.15

M4;Keçiören – Atatürk Kültür Merkezi -AKM 2 Yönü: 06.00 &: 00.20

Ankara Metro Haritası 

3,5 milyonluk bir nüfusa sahip Ankara’da toplu taşımacılıkta metro çok büyük bir fark yaratmıştır. 4 hattan oluşan Ankara Metrosunun bitiş ve başlangıç noktalarını sizler için sıraladık;

M1; Kızılay – Batıkent hattı; Törekent’ten başlıyor Atatürk Kültür Merkezi’nde M4 metro hattı ve otogar ile kesişiyor.  Kızılay’da Hafifi metro ile kesişen M1 hattı Koru’da son buluyor.

M2; Kızılay – Çayyolu  – Güneybatı’da yer alan M2 hattının tasarımında parlak renkler ve farklı tasarımlar kullanılmıştır.  Kızılay’dan Koru’ya devam eden bir hattır.

M3; Batıkent Sincan&Törekent M2 & M3 ile platformlar arasında kavşak bulunur.

M4;Keçiören – Atatürk Kültür Merkezi 9 istasyona sahip bir metro hattıdır.

Sosyalleşmeye de katkı sağlayan Ankara metrosu her geçen gün gelişmeye devam ediyor.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × four =

Güvenlik Sorusu

4 x 4?