Bahçe Dubleksi Nedir? Bahçe Dubleks Çeşitleri

Bahçe iki katlı evler kendi içlerinde farklı özelliklere ayrılabilir birçok insan bahçe dubleksi hakkında net bilgilere sahip değil. Bahçe dubleksi genel olarak iki katlı bahçeli ev anlamına gelmektedir.

Dubleks ifadesi ise genel olarak konutun müstakil olduğuna işaret etmektedir. Günümüzde sosyal hayatta dubleks evler birçok zaman geniş aileler tarafından tercih edilmektedir. Bahçe dubleks olan inşa edilirse müstakil villa tipi dairelerden oluşmaktadır.

Dubleks Çeşitleri Neler?

Dubleks çeşitlerini tek tip olarak ayırmak yanlış olacaktır genel olarak farklı tanımlarla şekillenmektedirler. Dubleks konutları sahip olduğu özellikler ve kullanıcılarına sağlamış olduğu olanaklara göre farklılık göstermektedir. İki katlı ev anlamına gelen dubleks konutlar standart çatı dubleks bahçe dubleksi olarak farklı kategorilere ayrılmaktadır.

Standart dubleks evler müstakil apartman dairede olarak tasarlanmaktadır. Bu sayede konutları 2. kat evler oluşturulabilir dubleks evlerde genellikle alt katlarda salon ve mutfak üst katlarda ise yatak odaları yer almaktadır. Konut yapılanmasının yer alanında bu tür dubleksler yer alır. Apartmanlarda genellikle son katta oluşur.

Çatı dubleksli evler genel olarak gençler tarafından tercih edilmektedir. standartı tekrardan farklı olarak iki katının çatı katı olarak tasarlanması ile oluşmaktadır. Metrekare olarak küçük olsa da 2. Katlar için harika bir seçenek olacaktır.

Ters dubleks konutlar diğer türlere oranla apartmanların giriş katlarına oranla daha fazla Güneş almaktadır. Alt katlarda ise çoğunlukla bahçeye daha hâkim olduğunu söylemekte yarar var. Bu dubleks yatak odaları ve banyolar giriş katında yer alır. Salon ve mutfak tasarımı ise hemen üst katta olmaktadır. Özellikle bahçe isteyen ve evinde evcil hayvan besleyen kişiler sert dubleksleri daha fazla tercih etmektedir.

Bahçe dubleksi günümüz evlerinde sık sık tercih edilmektedir genellikle çocuklu ve geniş aileler tarafından tercih edilse de 2020 yılında ve gelecekte sık sık tercih edilecektir. Dubleks evlerin kendilerine oranla içlerinde farklılıklar oluşturduğunu da söylemekte yarar var.

Önceki

Asma Kat Nedir? Asma Kat Nasıl Yapılır?

Sonraki

Banliyö Nedir? Banliyölerin Kurulma Nedeni?