xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

Ev Kredisi Devredilir Mi?

Konut kredisi alınabilecek en uzun vadeli kredidir. Bu durumda bazı sorulan insanların aklına gelmektedir. Bu uzun vade içerisinde evin satma gibi bir niyetin bulunması durumunda neler yapılmalıdır? Bu durumda ev satışı yapılabilir mi?

birevim peşinatsız ev

Kredisi devam etmekte olan bir kredinin satışının yapılması mümkün olmaktadır. Bu durum için birkaç seçenek bulunmaktadır. Bunlardan ilki kalan borcun tamamını ödemek ve satışın gerçekleşmesidir. Bu durumun mümkün olmadığı durumlar da bulunmaktadır. Satın alan kişi yeni bir kredi çekerek bu durumu neticelendirmesi mümkün olmaktadır. Bu durumun gerçekleşmesi ile birlikte de konut satışının önündeki engel kalkmış olacaktır. Bir farklı formülü düşünen vatandaşlar Ev Kredisi Devredilir mi? Sorusunu sormaktadır.

Bu durum ile alıcı ve satıcı yeni bir kredi talebinde bulunmadan, taksitlerin devamının ödenmesi ile konut sahibinin ev sahibi olması önünde-ki engeli kaldırmış olacaktır. Bu durum mümkün olan bir durum olduğunu söylemekte bir sakınca bulunmamaktadır.

Bu işlem İçin Bir Şart Bulunmakta Mıdır?

Kredinin devredilmesi talebi ilgili bankaya aktarılmaktadır. Bu durum yeni bir kredi talebinde bulunur gibi değerlendirmeye alınacaktır. Bunun sebebi krediyi devralacak olan kişinin bu krediyi alabilecek kapasitede bulunup bulunmamasıdır. Krediyi devir alacak olan kişinin bu krediyi alabilecek kredi puanına sahip olması gerekmektedir. Bu puanın kredi almaya yetmediği durumda devir işlemi yapılmamaktadır.

Krediyi devralacak kişinin aylık gelirinin bu krediyi devir alabilecek bir seviyede bulunması da gerekmektedir. Bu talebin olumlu karşılanması için aylık gelirin bu krediyi ödeyecek düzeyde bulunması gerekmektedir. Bu durum bankayı ikna edebilecek düzeyde ise kredinin devir işlemleri için bir sorun kalmayacaktır.

Tapu Devri

İşlemlerin prosedür olarak bir engelinin kalmaması ile birlikte tapunun yeni sahibine devir işlemlerinin yapılması iye bu işlemin tamamlanması gerekmektedir. Tapunun devir alınması, bankadaki sigorta ve evrak işlemlerinin tamamlanması ile birlikte ev yeni sahibinin olmakta, kredi de yeni sahibine geçmiş bulunmaktadır. Konut kredilerinde hayat sigortasının yanı sıra deprem sigortasının yapılması işlemleri de zorunlu tutulmaktadır. Bu işlemler ilgili banka aracılığı ile yapılması mümkünse de farklı bir kurum ile de bu işlem yapılabilir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 + four =

Güvenlik Sorusu

7 x 8?