xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

Konut Kredisi Transferi Yapan Bankalar

Konut kredisi sayesinde hayalinizdeki evi satın alma şansına erişebilirsiniz! Türkiye şartlarında ev almak için ciddi tutarlarda birikiminiz olmalıdır. Aksi takdirde, ev için gerekli olan peşinatı dahi ödeyemezsiniz. Konut kredisi almak son derece avantajlı olsa da maddi durumunuzun kötü olmasından dolayı kredi ödemelerinde sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bilhassa kredinin faiz oranları yüzünden almış olduğunuz kredinin neredeyse iki katını geri ödemeniz söz konusudur. Bu noktada, konut kredisini daha düşük bir faizle ödemek adına elinizde çok önemli bir fırsat bulunuyor. Konut kredisi transferi yapan bankalar sayesinde kredi borcunuzu yapılandırma şansına erişebilirsiniz.

birevim peşinatsız ev

Konut kredisi transferi ile kullanmış olduğunuz krediyi kapatır ve güncel faiz oranı ile yeni bir kredi kullanma şansına sahip olursunuz. Konut kredisi transferi sayesinde daha az faiz ödemenin yanı sıra taksitlerinizi azaltma ve bankaların düşük faizlerinden yararlanma gibi avantajlarınız da olacaktır.

İçindekiler

Hangi Bankalar Konut Kredisi Transferi Yapar?

Yüksek faiz oranları yüzünden kredi taksitlerini ödemekte sıkıntı yaşayan kişiler; güncel kredi faiz oranlarını takip etmelidirler. Kredi faiz oranının düşmesiyle beraber borçlarını tekrardan yapılandırarak borç miktarlarını azaltabilirler. Ev kredisi yapılandırması yapan kamu veya özel bankalar sayesinde bilhassa kredinin faiz oranlarında ciddi değişimler meydana gelecektir.

Herkesin merak ettiği soruya cevap vermek gerekirse konut transferi yapan bankalar arasında Garanti Bankası ve Yapı Kredi Bankası bulunur. Konut kredisi transferi konusunda birçok tüketicinin ilk tercihlerinden olan bu iki bankanın yanı sıra Ziraat Bankası, İş Bankası, TEB, Şekerbank, Akbank, Vakıflar Bankası da yer alır. Ancak, bir önceki cümlede bahsettiğimiz bankaların ev kredisi yapılandırması bankaların takdirine bırakılmıştır. Bu noktada, tüketicilerin güncel kredi kampanyalarını takip etmesi şarttır.

Konut Kredisi Transferi Nasıl Yapılır?

Hali hazırda konut kredisi borcu olan tüketicilerin mevcut borçları; başka bankalara EFT yapılarak kapatılır. Bir başka deyişle, borçlarını transfer ile kapatacak olan kişilerin bu işlem hakkında bankaya bilgi vermeleri gerekir. Mevcut ev kredisi borcunun üzerindeki faizin düşmesiyle beraber yapılandırma işlemi de başlamış sayılır. Ancak, yeni alınacak kredinin tahmin edileceği üzere kredi masrafları da olur. Bu yüzden, kredi hesaplama işlemleri sırasında dikkatli davranılmalıdır. Bu noktada, konut kredisi yapılandırması sırasında yeni kredi için ödenecek olan ekspertiz, kredi tahsis ve dosya masrafı maliyeti olacaktır. Ayrıca, bankalar, eski kredi için erken borç kapatma ücreti de alır.

Daha önce de söylediğimiz gibi Garanti ve Yapı Kredi Bankası; transfer kredisi vermektedir. Evin ekspertiz değerinin yüzde 80’ine kadar transfer kredisi almak mümkündür.

Konut Kredisi Transferi İçin Hangi Evraklar Gerekli Olur?

Konut kredisi transferi için ilk olarak söz konusu evin tapusunun fotokopisi gerekli olmaktadır. Bunun yanı sıra, nüfus cüzdanın fotokopisi, mesleğine göre gelir belgesi ve teminat için gerekli belgeler de talep edilir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nineteen + 19 =

Güvenlik Sorusu

5 x 6?