Peşinatsız ev sahibi olmada ihtiyaç kredileri

Konut satın alabilmek için günümüzde bir çok farklı yola başvurabilirsiniz. Taksitli olarak konut satın alabilmek için belli bir oranda peşinat sahibi olmanız lazım. Ancak peşinat sahibi olmadan da bir takım yollar ile konut satın almak mümkündür. Bu içerik ile de hangi yollar ile peşinatsız ev alabileceğinizi açıklayabilir ve bu yönde bilgiler verebiliriz.

İlk olarak bankaların hangi sistem ile konut kredisi verdiğini inceleyebiliriz. Yasal olarak bankalar on yıl, hatta yirmi yıl vadeye kadar konut kredisi verebilmektedir. Ancak yine yasal olarak bankalar, konut değerini %25’i oranında peşinat sahibi olan kullanıcılar için uygun krediler verebilmektedir. Yani bankalardan alabileceğiniz konut kredileri, ev fiyatının %75’i kadardır. Bu noktada %25 oranında peşinat sahibi olmanız gerekiyor. Peşinatsız bir şekilde ev alabilmek için konut kredisi kullanacağınız banka haricinde farklı bir banka üzerinden ihtiyaç kredisi alarak peşinat sahibi olabilirsiniz. İhtiyaç kredileri de bankalar tarafından 36 aya varan vadeler ile verilmektedir. İhtiyaç kredisi kullandıktan sonra bankalara peşinat gösterebilir ve bu yol ile de konut kredisi alabilirsiniz. Peşinatsız ev almak için bu yola başvurarak ev satın alabilirsiniz. Ancak bu yola başvurduğunuz zaman dosya masraflarının ve faiz oranlarının yüksek olacağını unutmamalısınız. Ayrıca aynı anda 2 farklı kredi alacağınız için taksit tutarları da yüksek olacaktır. Bu yüzden aylık gelirinizin %50’sine kadar taksit yapılandırması oluşturabilir ve bu hesap üzerinden uygun koşullar ile kredi kullanarak peşinat ödemeden ev sahibi olabilirsiniz.

İncelediğimiz bu yol haricinde yine peşinat ödemeden ev sahibi olmanın yolları vardır. En sağlam yollardan biri konut projeleri dahilinde peşinatsız kampanyalardan yararlanmaktır. Çok büyük emlak ve inşaat şirketlerinin halka sunduğu projeler ile peşinat ödemeden ev sahibi olabilirsiniz. Ancak bu yol dahilinde de firmaların müşterilerinden çok yüksek kredi notu beklediğini söyleyebiliriz. Bu bilgileri göz önüne alarak peşinatsız bir şekilde ev satın alabilir ve kira derdinden kurtulabilirsiniz. Bağımsız olarak ihtiyaç ya da konut kredisi veren ve kurumsal olmayan kanallardan da uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Önceki

Peşinatsız Ev Sahibi Olma Yolları

Sonraki

Peşinatsız konut projeleriyle ev sahibi olun

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir