xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

Tapu Randevu Alma En Kolay Nasıl Yapılır?

Bir gayrimenkul, yapı, arazi, tarla ya da arsanın bir bölümünün ya da tamamının resmi olarak gösterildiği belgeye tapu denir. Tapu senedi olarak bilinen belgenin alım, satım, devir ve diğer işlemleri Tapu Kadastro Genel Müdürlükleri’nde yapılır. Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü de halk arasında tapu olarak söylenir. Geçmişte uzun saatler hatta günlerce beklenerek yapılan tapu işlemleri, günümüzde randevu sistemi ile sıra beklenmeden yapılabilmektedir. İnternet ve telefon ile Tapu sicil Müdürlükleri’nden randevu alarak, sıra beklemeden randevu aldığınız gün ve saatte işlemlerinizi yapabilirsiniz.

birevim peşinatsız ev

İnternetten Tapu Randevusu Alma

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’nün resmi randevu platformu randevu.tkgm.gov.tr üzerinden kolay bir şekilde randevu alabilirsiniz. Siteye girdiğinizde, yeni randevu al ve randevu sorgula/iptal et seçenekleri karşınıza çıkar; üstte yer alan yeni randevu al yazısına tıkladığınızda, sayfanın alt kısmında göreceğiniz güvenlik kodunu doğru girip şartları kabul ettiğinizi onaylayan bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. Bu işlemden sonra sırası ile kimlik bilgileriniz, iletişim bilgileriniz, işlem yapacağınız müdürlük, yapacağınız işlem ve randevu tarih ile saatini doğru şekilde girerek randevu oluşturabilirsiniz. Sistemde, sadece boş tarih ve saat dilimleri karşınıza çıkar; bunlardan birini seçmeniz gerekmektedir. Kimlik bilgileriniz ve istenen diğer bilgileri de eksiksiz ve doğru olarak girmeniz gerekmektedir. Sistem, Nüfus Müdürlüğü’ne de bağlı olduğundan kimlik bilgilerinizi yanlış girerseniz randevunuz geçersiz sayılacaktır.

Telefondan Tapu Randevusu Alma

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’nden internetin yanı sıra telefonla da kolaylıkla randevu alabilirsiniz. Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü çağrı merkezi ve randevu sistemi telefon numarası ALO 181’i arayarak, cevaplayan görevlinin istediği bilgileri tam ve eksiksiz olarak belirtmeniz gerekmektedir. Bilgilerinizi söylediğinizde görevli randevu istediğiniz gün ya da tarih diliminde uygun zamanları size söyleyecektir; bunlardan birini seçerek randevu oluşturabilirsiniz. İnternet randevusunda olduğu gibi telefon ile randevu alırken de verdiğiniz bilgilerin doğru olduğundan emin olmanız gerekmektedir.

Tapu Randevusu İptal Etme

İnternet ve telefon ile aldığınız tapu randevusunu yine internet ve telefon ile iptal edebilirsiniz. İnternetten randevu sistemine giriş yaparak randevu sorgulama/iptal et yazısına tıklayarak bilgileriniz girip randevunuzu iptal edebilirsiniz. Telefon ile de ALO 181’i arayarak aldığınız randevuyu iptal edebilirsiniz.

birevim
Paylaş

8 Comments

 1. Edanur Şen Reply

  En kolay sistem tapu müdürlüğünün internet sitesinden randevu almanız olur, bu şekilde randevunuzu alıp gidin çok kolay şekilde işlemlerinizi halledebiliyorsunuz

 2. Yağmur Erdoğan Reply

  Tapu müdürlüğünden randevu aldıktan sonra başka bir şey yapmamıza gerek var mı? Harcı nasıl ödüyoruz?

  1. admin Reply

   Merhaba Yağmur Hanım,
   Alınan randevudan kısa bir süre önce tapu dairesinde bulunup harcı vezneden ödemek yeterlidir.

  1. admin Reply

   Merhaba Şevval Hanım,
   Gerçekten tapu randevusu almak çok çok kolaylaştı. İnternetten alınan randevu ile saatlerce beklemeler son buldu diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × one =

Güvenlik Sorusu

7 x 4?