xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

Ev Kredisi En Fazla Kaç Ay Olur?

Ev kredisi almak isteyenlerin en fazla merak ettikleri konuların başında Ev Kredisi En Fazla Kaç Ay Olur? Sorusu gelmektedir. Bu sorunun cevabı zaman zaman değişmektedir. Bu konuya kararı devlet yetkilileri vermektedir. Her krediye uygun bir vade seçeneği verilmektedir. Bankalar maksimum vade sayısını geçemeyecek şekilde müşterilerine kredi vermektedir.

birevim peşinatsız ev

Her krediye ait maksimum vade seçeneklerin bulunmaktadır. Örneğin ihtiyaç kredisi için hiçbir banka 48 ay vadeden daha fazla vade bulunduramamaktadır. İhtiyaç kredisinde olduğu gibi konut kredisinde de bu durumun bir limiti bulunmaktadır. Bu vade seçeneği 180 ay olarak belirlenmiştir. Bankalar müşterilerine 180 aya kadar kredi verebilir. Bu vade sayısını artırmaları mümkün olmamaktadır. Fakat bu vade seçeneğinin daha altında bir vadede kredi vermeleri mümkün olabilir.

Bu tercih tamamen bankaya ve kredi kullanacak kişiye aittir. Kredi kullanan kişi kredisini 48 ay da ödemek istiyorsa bu teklifi kabul edilebilir. Son karar her zaman bankaya aittir.

Konut Kredisi Vadesinde Büyük değişiklik

Uzun zamdan beri konut kredileri için vade sayısı 120 ay olarak uygulanmaktaydı. Hükümet yetkilileri piyasadaki daralmayı açmak adına bu vade sayısını 180 aya kadar çıkardı. Bu durum konut satışlarında büyük bir patlamaya vesile olmuştur. Vadelerin yükselmesi ile ödenecek taksit tutarı ister istemez aşağı düşmüş bulunmaktadır. Durumun bu şekilde olması ile konut alabilecek insan sayısı daha fazla bir duruma gelmiştir.

Verilen vade sayısına göre ödenecek olan faiz tutarının yükseleceği de bilinmelidir. Bir krediyi 120 ay ödemek ile 180 ay ödemek arasında büyük bir fark bulunmaktadır. Ödeme durumu ne kadar daha aşağı bir vadeye müsaade ediyorsa o kadar bir vadenin talep edilmesi gerekmektedir. Bu durum ekonomi açısından oldukça önemlidir.

Neden İstediğim Vade De Kredi Alamadım?

Bankaya müracaat edilen vade sayısı bazen çeşitli risk durumlarından dolayı kabul edilmemektedir. Bu durumda son karar her zaman banka şubesine aittir. Banka bir risk görmesi durumunda bu talebi ret de edebilir. Bu tamamen bankanın yetkisinde olan bir konudur.

birevim
Paylaş

6 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 + 6 =

Güvenlik Sorusu

4 x 2?